Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 756
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Określili formy pomocy

Wtorek, 8 marca 2022, 9:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: red
Gmina Świdnica: Określili formy pomocy
Fot. Gmina Świdnica
W poniedziałek, 7 marca w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbyła się nadzwyczajna narada sołtysów. Tematem spotkania była organizacja pomocy uchodźcom z Ukrainy przebywającym na terenie naszej gminy.

Włodarzom wsi przekazano najważniejsze informacje dotyczące między innymi wyznaczonych przez wojewodę dolnośląskiego tzw. miejsc instytucjonalnych dla uchodźców na terenie gminy Świdnica, organizacji pomocy rzeczowej dla przebywających matek z dziećmi w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

- Zgodnie z decyzją wojewody nasze schronisko młodzieżowe w Lubachowie, podobnie jak Fundacja "Krzyżowa" zostały wyznaczone jako miejsca instytucjonalne. Już teraz dziękuję wszystkim którzy w swoich sołectwach przyłączyli się do akcji niesienia pomocy uchodźcom, a także za udzielone rzeczowe wsparcie przekazane na Ukrainę. Otworzyliście Państwo nie tylko swoje serca, ale i drzwi w swoich domach, za co raz jeszcze pragnę gorąco podziękować. Niewykluczone, że tych miejsc będzie potrzebnych więcej. Być może będziemy w tym celu przygotowywać nasze świetlice. Zachęcamy do śledzenia informacji na gminnej stronie internetowej i profilu społecznościowym gminy Świdnica, gdzie publikujemy aktualne informacje o najpilniejszych potrzebach i pomocy- mówiła podczas spotkania wójt gminy Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group