Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Olgierd awansował do finału

Środa, 1 maja 2019, 9:02
Aktualizacja: 12:04
Autor: red
Mokrzeszów: Olgierd awansował do finału
Fot. Gmina Świdnica
Olgierd Hodel z kl. VII ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie został zakwalifikowany do finału XIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Jan Paweł II „Arka”, który odbędzie się w ramach obchodów „Dni papieskich” 16 maja br.

Eliminacje ww konkursu odbyły się 25-26 kwietnia 2019 r. w Klubie Bolko w Świdnicy. Jego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Główne cele tego przedsięwzięcia to: popularyzacja poezji i prozy Jana Pawła II oraz prezentacje utworów literackich i wokalnych o papieżu. W przesłuchaniach wzięło udział ogółem 73 uczestników w kategoriach: kat. I –/kl/IV-VI/, kat. II – /kl. VII-szkoła podstawowa, kl. II, III byłego gimnazjum/, kat. III – szkoły średnie kat. IV– utwór muzyczny ( poezja śpiewana) - bez względu na wiek wykonawców.
Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów:

- w kategorii: recytacja klasy IV – VI: Martyna Jurczyszak (rec. "Tryptyk Rzymski - Tres vidit etunum adoravit - fragment") i Wiktoria Pacek ( rec."Wybrzeża pełne ciszy", aut. Karol Wojtyła) z klasy IV;

- w kategorii II: recytacja /kl.VII, kl. II, kl. III gim./: Olgierd Hodel ( rec. "Świadek Prawdy i Miłości", aut. ks. Stanisław Dziwisz) z klasy VII.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group