Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 530
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Olimpiada Gier Umysłowych w Galerii Victoria

Środa, 10 kwietnia 2013, 12:02
Aktualizacja: 0:37
Autor: Michalina
Wałbrzych: Olimpiada Gier Umysłowych w Galerii Victoria
Fot. red.
Weekend 6 i 7 kwietnia to w Galerii Victoria czas zmagań w grach umysłowych– ma tam miejsce turniej promujący II Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Umysłowych, która rozpocznie się w środę. W sobotę przeprowadzono rywalizację w warcabach dla dzieci do lat dziesięciu oraz rozgrywki brydżowe osób od lat osiemnastu. Natomiast w niedzielę odbył się turniej szachowy dla uczestników od dwunastego roku życia.

W sportowych rozgrywkach wzięło udział czterdziestu siedmiu zawodników. W przypadku warcabów było to osiem klubów warcabowych, głównie z Polski Zachodniej, między innymi: „Sokół” Wrocław, „Złote Piony” Bielawa, „Pitagoras” Pęgów, „Zuch” Rychlik, MGOK Osieczna, czy też „Roszada” Lipno. Oczywiście, był to turniej otwarty, więc mogły w nim uczestniczyć również osoby indywidualne.

Głównym organizatorem turnieju oraz olimpiady jest Ministerstwo Sportu i Turystyki Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląska Federacja Sportu oraz Polska Federacja Sportu Młodzieżowego. Sędziowaniem i ocenianiem turnieju zajęli się natomiast Ryszard Chącki, Witold Bajkowski i Arkadiusz Biadasiewicz z OKS „Sokół” Wrocław.

-Naszym celem jest propagowanie sportów umysłowych, rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży, nauka rywalizowania ze sobą- tłumaczył Arkadiusz Biadasiewicz< i>- Dzieci zamiast siedzieć przed komputerem, grają w warcaby i muszą się nauczyć, że tutaj już nie mają trzech żyć- żartował.

-Wygrałam pierwszą rundę, czekam teraz na drugą. To już mój dwudziesty turniej, byłam między innymi na mistrzostwach Polski- mówiła Marysia z Bielawy- To fajna zabawa, pomaga mi też w nauce w szkole.

-Ja niestety przegrałam, mogło być lepiej- dodawała Zosia także z Bielawy- Ale oddałam jednego pionka za cztery przeciwniczki!- chwaliła się dziewczynka.

Turniej, jak każda sportowa rywalizacja był pełen napięcia i niepewności, jednak najbardziej chodziło tutaj o dobrą zabawę, współpracę dzieci z różnych klubów i trochę relaksu przy umysłowej gimnastyce.

Obszerna fotorelacja z Olimpiady Gier Umysłowych
Olimpiada Gier Umysłowych w Galerii Victoria
Szachy w Galerii Victoria

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group