Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Olimpijskie sukcesy uczniów II LO w Świdnicy

Niedziela, 28 kwietnia 2019, 7:17
Autor: red
Świdnica: Olimpijskie sukcesy uczniów II LO w Świdnicy
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Kinga Kępa już w II klasie zdała maturę z języka polskiego (na poziomie podstawowym i rozszerzonym) na 100%. W Konstancinie podczas ogłoszenia wyników zawodów III stopnia XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego uczennica naszej szkoły uzyskała tytuł finalistki i awansowała do części ustnej.

W finale Olimpiady zmierzyła się z interpretacją porównawczą wierszy Wisławy Szymborskiej i Bronki Nowickiej, mogła też zaprezentować sylwetkę ulubionego poety – Zbigniewa Herberta - oraz wybrane zagadnienie z nauki o języku. Pobyt w Konstancinie i Warszawie to nie tylko zmagania olimpijskie, ale również udział w spektaklu teatralnym, zwiedzanie Wilanowa i przede wszystkim możliwość poznania wspaniałych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Pani Renata Duda – jest opiekunką olimpijki. W Gdańsku-Oliwie odbyły się zawody centralne XLV Olimpiady Historycznej, w których wziął udział Michał Pfanhauser, tegoroczny absolwent klasy humanistycznej. W czasie weekendu młody mediewista zmagał się zarówno z zadaniami pisemnymi, czyli wypracowaniem na temat “Papiestwo wobec Polski od chrztu do soborów powszechnych w XV wieku” oraz tekstem źródłowym traktującym o Karolu Wielkim, jak i odpowiedzią ustną, w trakcie której mógł wykazać się wiedzą z zakresu znaczenia wypraw krzyżowych, kolonizacji na prawie niemieckim czy też średniowiecznej sztuki oblężniczej. Zwieńczeniem dwudniowych zmagań stał się otrzymany przez naszego ucznia tytuł finalisty, zwalniający go z egzaminu maturalnego z historii, z wynikiem 100%, oraz uprawniający do pierwszeństwa w rekrutacji na wiele kierunków humanistyczno-społecznych na wyższych uczelniach w Polsce. Opiekunem jest pani Małgorzata Krawczyk. W Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH poznaliśmy już ostateczne wyniki, po finałach, które odbyły się w Krakowie:

Tytuł Laureata zdobyli:

Kinga Kępa w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH z geografii z elementami geologii

Andrzej Kukla w Matematycznej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Sebastian Melańczuk w Matematycznej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Tytuł Finalisty

Michał Butmankiewicz w Matematycznej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Laureaci mogą rozpocząć studia na krakowkiej AGH bez rekrutacji.

Opiekunami olimpijczyków byli pani Agnieszką Grymek (nauczyciel matematyki) i pani Jolanta Skarzyńska (nauczyciel geografii)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group