Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Olszowa do przebudowy

Środa, 15 maja 2019, 11:10
Autor: red
Strzegom: Olszowa do przebudowy
Fot. UM Strzegom
Firma "DROG–ZIEM" ze Stanowic, wyłoniona w trybie przetargu nieograniczonego na roboty budowlane, będzie realizować przebudowę ul. Olszowej w Strzegomiu na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 374 (przy Lidlu) do firmy Drobiarskiej Sp. z o.o. To świetna informacja dla mieszkańców tej części Strzegomia.

Planowany remont pn. ,,Przebudowa drogi gminnej 110734D - ul. Olszowa w Strzegomiu - etap 1" składa się z zadania 1 obejmującego przebudowę głównego ciągu ul. Olszowej na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 374 (przy Lidlu) do firmy Drobiarskiej Sp. z o. o. oraz z zadania 2 składającego się z przebudowy pętli autobusowej przy ul. Brzozowej. W ramach realizowanych robót budowlanych wykonana zostanie: nowa nawierzchnia jezdni z mieszanki mineralno-bitumicznej oraz chodników z kostki betonowej. W ramach inwestycji powstanie również sieć kanalizacji deszczowej i nowe oświetlenie typu LED. Przebudowane zostaną ponadto zjazdy do nieruchomości, fragmentami wykonane zostanie również pobocze gruntowe.

Planowany termin realizacji inwestycji to późna jesień br. dla zadania 1 oraz połowa przyszłego roku dla zadania 2. Planowany koszt realizowanej inwestycji to około 5 mln zł, z czego połowa pochodzić będzie z budżetu państwa.

- To świetna wiadomość dla wszystkich mieszkańców ul. Olszowej w Strzegomiu. Chcę podziękować władzom Strzegomia za wszelkie działania i niezwykłą determinację w realizacji tej ważnej inwestycji drogowej - podkreśla radny RM w Strzegomiu Paweł Rudnicki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group