Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Omawiają zagrożenia

Wtorek, 14 listopada 2023, 9:39
Aktualizacja: 9:39
Autor: red
Świdnica: Omawiają zagrożenia
Fot. KPP Świdnica
Czym jest czyn karalny, jakie zachowania świadczą o demoralizacji, czym jest hejt i cyberprzestępstwa – to tylko cześć zagadnień jaka została omówiona z uczniami SP nr 105 w Świdnicy.

Młodszy aspirant Michał Rzepecki regularnie spotyka się z młodzieżą by omywać nurtujące ich problemy i aktualne tematy którymi zainteresowani mogą być młodzi ludzie.

Kolejna taka lekcja została przeprowadzona 13 listopada z uczniami klas 5 Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy. Funkcjonariusz w trakcie zajęć wyjaśnił jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz poruszył problem hejtu i cyberprzemocy. Zjawisko cyberprzemocy na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta może stać się szczególnie dotkliwa - kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki, docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Funkcjonariusz omówił z uczniami, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

Policjant zwrócił uwagę także na zachowania które mogą świadczyć o demoralizacji i wyjaśnił czym jest czyn karalny.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości młodych ludzi na temat zachowań niezgodnych z prawem i zwalczania przestępczości nieletnich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group