Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Oni ciągle są aktywni

Poniedziałek, 25 listopada 2013, 7:54
Autor: red.
Żarów: Oni ciągle są aktywni
Fot. UM Żarów
Śpiewają, haftują, uczestniczą w sportowych zmaganiach, biorą udział w zajęciach komputerowych i wierzą, że nigdy nie jest za późno, żeby być młodym duchem. Żarowscy seniorzy wiedzą, jak spożytkować wolny czas i chcą aktywnie działać na rzecz społeczności. Poprzez uczestnictwo w spotkaniach, organizowanych przez żarowską bibliotekę zdobywają nowe doświadczenia.

- Nasza placówka bierze udział w edukacyjno-animacyjnym projekcie dla seniorów "Spotkania z pasjami", który realizowany jest przez fundację Orange i współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W jego ramach odbyło się już osiem spotkań w formie wideo konferencji z seniorami, którzy realizują swoje pasje i prowadzą aktywne życie. Serdecznie zapraszamy seniorów z gminy Żarów na innowacyjne spotkania do biblioteki. Wykorzystajmy swój wolny czas kreatywnie i podzielmy się z innymi swoimi pasjami - mówi Stanisława Biernacka, dyrektor żarowskiej biblioteki.

Spotkania z seniorami zaplanowane zostały w każdy czwartek na godz. 11.00. W żarowskiej bibliotece spotkają się ci, którzy dyskutować będą nad zagadnieniami związanymi z profilaktyką zdrowotną, ekonomią, kulturą, tradycjami, rozrywką, ekologią, finansami czy nowymi technologiami. Aktywizacja społeczna seniorów potrwa do końca listopada.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group