Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Oni wiedzą, jak nie zostać bezrobotnym

Poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 19:04
Aktualizacja: 19:27
Autor: Agnieszka Gryc
Świdnica: Oni wiedzą, jak nie zostać bezrobotnym
Fot. użyczone
Młodzi świdniczanie mają pomysł na swoją przyszłość. Nie chcą zostać bezrobotnymi, dlatego otwierają swój biznes.

Choć to tylko konkurs, wielu z jego młodych uczestników poważnie myśli o założeniu w przyszłości własnej firmy. Tak, jak choćby zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu „Nie zostanę bezrobotnym” Stefan Kuczmajewski oraz Wojciech Jarzyna. – Mamy zamiar w przeciągu najbliższego roku otworzyć naszą firmę – zapewnia Stefan Kuczmajewski. Laureaci konkursu są tegorocznymi maturzystami Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy. Pomysł na swoją firmę zaczerpnęli z podwórka. – Obaj jesteśmy mieszkańcami osiedla Zawiszów i na własnej skórze odczuwamy brak bezpiecznych miejsc postojowych na tym i też innych świdnickich osiedlach – wyjaśnia Wojtek. Chłopcy wymyślili więc, że stworzą firmę BMP (Bezpieczne Miejsce Postojowe), w jej ramach stworzą metalowe garaże dla mieszkańców osiedla, a z czasem także myjnie parowe.

Dziś w świdnickim Urzędzie Stanu Cywilnego pięć z czternastu zgłoszonych do konkursu drużyn zaprezentowało swoje pomysły na biznes w finale tegorocznej edycji konkursu „
Nie zostanę bezrobotnym”. Walka o pierwsze miejsce była bardzo wyrównana. – Żal, że mogliśmy przyznać tylko trzy nagrody, bo wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe. Co jedna, to lepsza – mówił przewodniczący jury konkursu Tadeusz Kotlarski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy.

W sumie do konkursu zgłosiło się w tym roku 14 drużyn, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu świdnickiego. Do ścisłego finału zakwalifikowało się pięć drużyn. Dziś zaprezentowali swoje biznesplany. Wśród pomysłów świdnickiej młodzieży znalazła się firma organizująca imprezy i wyjazdy „Chilout”, czy „IQ Home” proponujące nowoczesne rozwiązania inteligentnych zabezpieczeń domowych.

Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy z pomysłem na firmę BMP, II miejsce zajęła drużyna III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy i firma „Skowronek” preferująca dostarczanie zakupów do domu, III natomiast przypadło w udziale uczniom Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy za firmę „IQ Home” – Oby udało się wam wdrożyć te pomysły w życie – życzył dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy Tadeusz Kotlarski. Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu odbędzie się podczas najbliższej sesji Rady Powiatu. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group