Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1333
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Opaski dla seniorów

Sobota, 11 lutego 2023, 9:30
Autor: red
Świebodzice: Opaski dla seniorów
Fot. UM Świebodzice
W czwartek (9 lutego) w siedzibie Klubu Senior + w Świebodzicach odbyło się oficjalne wręczenie „opasek bezpieczeństwa” dla beneficjentów przyjętego w Gminie Świebodzice Programu Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2023.

W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice Tobiasz Wysoczański, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa oraz koordynatorzy programu, a także beneficjenci, wolontariusze i osoby zainteresowane udziałem w programie.

Zarówno Burmistrz Miasta, jak i Dyrektor OPS podkreślali jak ważną rolę pełni ten program dla seniorówi jak istotne jest zachęcanie osób starszych, aby z niego skorzystały. Seniorzy mogą również skorzystać z modułu z udziałem wolontariuszy, którzy pomogą w czynnościach życia codziennego.

Program dzieli się na dwa moduły.

W ramach Modułu I zapewnia się wsparcie społeczne i wsparcie w czynnościach życia codziennego przy współpracy z wolontariuszami.

Senior, decydując się na skorzystanie z pomocy przez wybór formy wsparcia określonej w
programie, zgłasza się przez ogólnopolską infolinię 22 505 11 11 lub bezpośrednio do Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach.

W ramach Modułu II Programu seniorom zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa” połączonych z usługą operatora pomocy – w przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na urządzeniu, umożliwia połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. „Opaska bezpieczeństwa” wyposażona jest w następujące funkcje:
• przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS,
• funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami,
• funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja)
• lokalizator GPS,
• detektor upadku,
• czujnik zdjęcia opaski.

Aktualnie zakupiono 50 opasek bezpieczeństwa i wszystkie trafiły do osób, z którymi zawarto porozumienia. Osoby zainteresowane udziałem w programie zachęcamy do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Program skierowany jest do seniorów w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy związane z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu w zakresie odpowiadającym ich potrzebom.

Udział w programie jest bezpłatny.

PROGRAM MINISTERSTWA RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ „KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” NA ROK 2023 WSPÓŁFINANSOWANY JEST Z DOTACJI CELOWEJ BUDŻETU PAŃSTWA.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group