Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1332
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Opaski dla seniorów

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024, 7:41
Aktualizacja: 13:41
Autor: red
Świebodzice: Opaski dla seniorów
Fot. organizatorzy
Program "Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 – Moduł II, polegającym na zapewnieniu dostępu do „opieki na odległość” adresowany jest do seniorów w wieku 60 lat i więcej, będących mieszkańcami Gminy Świebodzice mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia. Celem Programu jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez zwiększanie dostępu do opieki na odległość.

W ramach Programu seniorom zostanie zapewniony dostęp do tzw. opasek lub innych urządzeń bezpieczeństwa, które będą połączone z usługą operatora pomocy – w przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na urządzeniu, umożliwia połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (np. ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne, poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe.

UDZIAŁ W PROGRAMIE JEST BEZPŁATNY!

Rekrutacja do Programu nastąpi na podstawie Regulaminu rekrutacji do udziału w Programie „Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2024 - Moduł II realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach.

Zgłoszenia osób zainteresowanych otrzymaniem opaski przyjmowane będą do 10 maja 2024 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzicach ul. Świdnicka 7. Realizacja programu nastąpi po podpisaniu umowy z Wojewodą Dolnośląskim oraz wyłonieniu podmiotu, który będzie realizował usługę teleopieki.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzicach, ul. Świdnicka 7 pok. 8, nr telefonu 74/6669587.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group