Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 653
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Opiniowali plany łowieckie

Czwartek, 16 marca 2023, 13:36
Autor: red
Gmina Żarów: Opiniowali plany łowieckie
Fot. UM Żarów
Zaopiniowanie planów łowieckich było tematem obrad Komisji Rolnictwa, która odbyła się w środę, 15 marca w Urzędzie Miejskim w Żarowie.

Posiedzenie Komisji odbyło się z udziałem przedstawicieli kół łowieckich działających w obrębie gminy Żarów: „Nemrod”, „Jarząbek”, „Sylwan”, „Knieja”, „Dzik”. W spotkaniu wzięli również udział zastępca burmistrza Przemysław Sikora, radni Rady Miejskiej Waldemar Ganczarek (przewodniczący komisji), Barbara Zatoń i Mieczysław Myrta, sołtysi oraz rolnicy z terenu gminy Żarów.

- Komisja Rolnictwa zatwierdziła plany łowieckie, o których rozmawialiśmy w trakcie spotkania z przedstawicielami kół łowieckich. Roczny plan łowiecki jest sporządzany przez dzierżawcę obwodu łowieckiego na okres od 1 kwietnia do 31 marca, po zasięgnięciu opinii Burmistrza oraz właściwej Izby Rolniczej i podlega zatwierdzeniu przez nadleśniczego Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe w uzgodnieniu z Polskim Związkiem Łowieckim. Informacje zawarte w rocznych planach polowań dotyczyły szacowanej liczebności występujących zwierząt łownych na poszczególnych obwodach łowieckich. Uczestnicy komisji zwrócili także uwagę na problemy związane ze szkodami łowieckimi, które odnotowywane są na terenie sołectw – mówi Marta Jarosz z Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group