Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Opłaty za śmieci na dotychczasowych warunkach

Piątek, 3 stycznia 2014, 8:02
Autor: red.
Gmina Świdnica: Opłaty za śmieci na dotychczasowych warunkach
Fot. użyczone
W związku z nowym rokiem budżetowym, Urząd Gminy Świdnica informuje, że stawki za śmieci pozostają na niezmienionym poziomie. Dla właścicieli nieruchomości zamieszkałych: 8 zł na osobę miesięcznie – za odpady segregowane, 16 zł na osobę miesięcznie – za odpady niesegregowane.

Niższe opłaty dla rodzin wieloosobowych segregujących odpady!
Dla rodzin wieloosobowych – składających się z więcej niż 5 osób, segregujących odpady ustalone zostały niższe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

- gdy liczba mieszkańców wynosi od 5 do 9 osób stawka opłaty została ustalona na 7,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość;
- gdy liczba mieszkańców wynosi 10 osób i więcej stawka opłaty została ustalona na 6,50 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość.

Z uwagi na fakt, że indywidualne konta klientów nie ulegają zmianie, a książeczki do wpłat nie będą rozsyłane do podatników w 2014 roku, uprzejmie prosimy o dokonywanie regularnych wpłat na przesłane wcześniej numery kont (w systemie miesięcznym).

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać na indywidualny dla każdego deklarującego rachunek bankowy za pośrednictwem banku, Internetu, Poczty Polskiej lub innych placówek świadczących usługi płatnicze, do 25 dnia każdego miesiąca.

Wpłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie są objęte dodatkową prowizją w przypadku ich uiszczania w
- kasie Urzędu Gminy Świdnica;
- Banku Gospodarki Żywnościowej, ul. Różana 1 w Świdnicy oraz we wszystkich innych placówkach Banku BGŻ .

Deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi złożone w 2013 roku obowiązywać będą także w roku 2014.

Kogo dotyczy obowiązek składania deklaracji ?
- Każdy nowy mieszkaniec Gminy Świdnica lub podmiot gospodarczy powinien złożyć do Wójta Gminy Świdnica deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości lub powstania na danej nieruchomości pierwszych odpadów komunalnych.
- Każdy mieszkaniec Gminy Świdnica przypadku zmiany danych, takich jak: liczba mieszkańców, adres, sposób segregacji odpadów lub ilość i wielkość pojemników, stanowiących podstawę ustalenia wysokości opłaty, powinien złożyć do Wójta Gminy Świdnica korektę deklaracji w terminie 14 dni od zaistnienia tej zmiany.

Należy pamiętać, że opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zmienionej wysokości uiszcza się za miesiąc, w którym nastąpiła zmiana.

Apelujemy do właścicieli posesji, do których dojazd w okresie zimowym będzie utrudniony o umieszczanie swoich pojemników/worków z odpadami w miejsca, z których będzie możliwy ich odbiór.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Świdnica pod nr tel. 748521226, 748523067 wew. 310 i 108.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group