Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Optymista Zbigniew Szczygieł: budowa małej obwodnicy ruszy zimą

Czwartek, 23 września 2010, 15:10
Aktualizacja: 15:14
Autor: KO
Świdnica: Optymista Zbigniew Szczygieł: budowa małej obwodnicy ruszy zimą
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Pesymiści mówią o wiośnie, ale ja mówię o zimie – tak powiedział nam Zbigniew Szczygieł, członek zarządu województwa o terminie podpisania umowy na wykonanie małej obwodnicy Świdnicy. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu we wtorek ogłosiła przetarg. Kwoty nie są jeszcze znane. Poza wadium, które wynosi 300 tys. zł.

Nowa droga wojewódzka ma mieć długość dokładnie 3 km i 94 m. Jej pierwsze czterysta metrów zostało zaprojektowane w nawiązaniu do węzła „Słotwina”, gdzie zaczynać się będzie tak zwana południowa obwodnica miasta, którą wybudować ma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Mała obwodnica połączy drogę krajową nr 35 (czyli trasę Świdnica-Wałbrzych) z drogą wojewódzką nr 382 (czyli trasę Świdnica-Strzegom). Oprócz samej szosy przewidywana jest budowa m.in. kilku skrzyżowań, w tym ronda na styku z obwodnicą Świdnicy. Obwodnica ma zostać wybudowana w ciągu 2 lat od podpisania umowy.

- To będzie droga czteropasmowa – powiedział wczoraj na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przy budowanym rondzie rozpoczynającym łącznik do autostrady A4 Zbigniew Szczygieł. Mała obwodnica ma zakończyć się w tym miejscu i przejść w drogę budowaną przez powiat. Tymczasem na jutro dziennikarzy zaprosiła Wspólnota Samorządowa – w związku z zakończeniem akcji zbierania podpisów pod apelem o przyspieszenie budowy południowej obwodnicy miasta Świdnicy.

Więcej na temat politycznych działań w powiecie w ostatnich dniach w naszym Temacie Tygodnia: Kampania ruszyła z kopyta, krew się polała.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group