Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Optymistyczny Sejm obradował w Bajkowym Przedszkolu

Poniedziałek, 29 października 2018, 15:09
Aktualizacja: 15:11
Autor: red
Żarów: Optymistyczny Sejm obradował w Bajkowym Przedszkolu
Fot. UM Żarów
Bajkowe Przedszkole w Żarowie we wtorek, 23 października zamieniło się w salę sejmową, a przedszkolaki w posłanki i posłów. Nad porządkiem posiedzenia sejmowego czuwał marszałek sejmu. To on kierował obradami oraz udzielał głosu.

Zainteresowani posłowie podchodzili do mównicy i zgłaszali swoje propozycje do ustawy o ,,Prawach dziecka". Wśród praw, które zapisane zostały w nowej ustawie Bajkowego Przedszkola w Żarowie znalazły się prawa do miłości, zabawy, życia w pokoju, uczenia się, ale także do smutku i marudzenia.
- Dzieci chętnie przyswajają nowe wiadomości, szybko się uczą i są bystrymi obserwatorami otaczającej nas rzeczywistości. Uczą się w ten sposób wypowiadać swoje poglądy na forum publicznym oraz mają świadomość, że mogą uchwalać prawa ich dotyczące. Czują się przez to ważne i doceniane. Poznają również nowe pojęcia związane z uchwalaniem prawa. Dla przedszkolaków było to bardzo ważne święto - mówi Anna Krzywiecka-Brokos z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Tuż przed obradami Optymistycznego Sejmu młodzi Żarowianie zapoznali się także z historią powstania państwa polskiego, poznali także znaczenie symboli narodowych. Nowa ustawa uchwalona przez przedszkolaków z Bajkowego Przedszkola w Żarowie została zatwierdzona przez Marszałka Sejmu i umieszczona na tablicy do wiadomości rodziców.

To była ważna lekcja dla żarowskich przedszkolaków i to tuż przed świętowaniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group