Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Optymistyczny Sejm w Bajkowym Przedszkolu

Poniedziałek, 1 maja 2017, 9:24
Autor: red
Żarów: Optymistyczny Sejm w Bajkowym Przedszkolu
Fot. UM Żarów
W Bajkowym Przedszkolu w Żarowie obradował Optymistyczny Sejm Dziecięcy.

Wszystkie ważne decyzje podejmowały więc przedszkolaki posłowie, a najważniejszą z nich była uchwalona ustawa o zachowaniu się dzieci w przedszkolu.

Bardzo ważną częścią obrad był wybór Marszałka Sejmu, który został wyłoniony w głosowaniu. Do jego obowiązków należało prowadzenie obrad Sejmu oraz czuwanie nad ich poprawnym przebiegiem. Wśród praw, które zapisane zostały w nowej ustawie Bajkowego Przedszkola w Żarowie znalazły się prawa do miłości, zabawy, życia w pokoju, uczenia się, ale także do smutku i marudzenia.
- Dzieci chętnie przyswajają nowe wiadomości, szybko się uczą i są bystrymi obserwatorami otaczającej nas rzeczywistości. Najlepiej uczą się poprzez zabawę, dlatego zorganizowana w naszym przedszkolu zabawa w Sejm, sprawiła, że dzieci przyswoiły sobie nowe terminy (poseł, ustawa, marszałek sejm), a także stworzyły ustawę dotyczącą zachowania w przedszkolu. Każdy przedszkolak mógł zabrać głos, który następnie skrupulatnie był notowany na tablicy - mówiła Anna Krzywiecka-Brokos z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Tuż przed obradami Optymistycznego Sejmu młodzi Żarowianie zapoznali się także z historią powstania państwa polskiego, poznali także znaczenie symboli narodowych.

Nowa ustawa uchwalona przez przedszkolaków z Bajkowego Przedszkola w Żarowie została zatwierdzona przez Marszałka Sejmu i umieszczona na tablicy do wiadomości rodziców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group