Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 809
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Organizacje działają

Środa, 23 listopada 2022, 11:39
Autor: red
Gmina Świdnica: Organizacje działają
Fot. Gmina Świdnica
Turnieje, imprezy kulturalne, wystawy, wspólne gotowanie, śpiew, taniec, integracja – to tylko niewielka część elementów wydarzeń organizowanych przez niezastąpione organizacje pozarządowe, działające na terenie gminy Świdnica. Na zaproszenie wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek, 22 listopada w świetlicy wiejskiej w Pszennie, zorganizowane zostało spotkanie przedstawicieli wspomnianych organizacji, aby każde stowarzyszenie, koło gospodyń wiejskich, klub czy fundacja, mogły pochwalić się swoją dotychczasową działalnością.

- Jestem Wam ogromnie wdzięczna, za wszystkie działania, które podejmujecie na rzecz lokalnej społeczności. Cieszy mnie Wasza chęć, zaangażowanie i bezinteresowność. Jesteście wyjątkowi i wspaniali – mówiła podczas spotkania wójt gminy, Teresa Mazurek.

Zebranym gościom zaprezentowany został Program Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2023 oraz działania, które podjęte lub zaplanowane do zrealizowania zostały w mijającym, 2022 roku. Przedstawiono także szczegóły, dotyczące działalności statutowej organizacji pozarządowych.
Po części merytorycznej przyszedł czas na autoprezentację NGO. Nie zabrakło wierszy czy piosenek, a także zdjęć, tablic informacyjnych i przebrań.

- To niezwykle barwne prezentacje. Jak zwykle były one bardzo kreatywne, pomysłowe. Pokazały nam wszystkim, jak wyjątkowa i obfita jest Wasza działalność. Dziękujemy! – podsumowała sekretarz gminy, Jadwiga Generowicz.

Na zakończenie spotkania, wszyscy goście poczęstowani zostali pyszną zupą gulaszową, kanapkami, przekąskami, ciastem i napojami, a wszystko to przygotowane zostało przez Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji i Rozwoju Wsi Pszenno „Aktywne Pszenno’, za co serdecznie dziękujemy.

Na terenie gminy Świdnica działa obecnie 27 organizacji pozarządowych, w tym 7 stowarzyszeń, 1 fundacja, 4 kluby seniora, 15 kół gospodyń wiejskich.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group