Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1362
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Organizacje nagrodzone

Czwartek, 29 lutego 2024, 17:28
Autor: red
Świdnica: Organizacje nagrodzone
Fot. UM Świdnica
Zajmują się pomocą społeczną, działają charytatywnie, chronią zwierzęta i środowisko wzbogacają ofertę kulturalną i sportową, popularyzują historię naszego regionu, zajmują się profilaktyka zdrowotną – świdnickie organizacje pozarządowe są siłą naszego miasta. Działa ich ponad 100 – i wszystkie obchodziły swoje święto 27 lutego.

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych po raz pierwszy obchodzony był w 2014 roku w Helsinkach. Inicjatywa szybko zyskała na popularności i dziś świętowany jest już w 89 krajach. Z tej okazji podziękowania organizacjom za ich zaangażowanie i ogromną pracę wykonywaną na rzecz Świdnicy i jej mieszkańców przekazała prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska. W Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw odbyła się uroczystość, podczas której nagrodzono wyróżniające się organizacje pozarządowe w 2023 roku.

- Trudno byłoby sobie wyobrazić nasze miasto i jego funkcjonowanie bez NGO-sów. Fundacje i stowarzyszenia są naszymi cennymi partnerami w niemal każdym obszarze życia społecznego i gospodarczego. Wiemy jak dużo serca wkładacie w swoją pracę, ile pasji, energii i dobra przekazujecie każdym swoim działaniem. Dziękujemy za to i życzymy Wam niewyczerpalnych pokładów energii, abyście mogli z uśmiechem realizować kolejne ciekawe inicjatywy – mówiła prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Miasto wspomaga działalność lokalnych NGO-sów. Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 oraz Miejskie Centrum Wspierania Inicjatyw w Rynku zapewniają im przyjazną przestrzeń. Można tam wynająć pomieszczenia, a organizacje mają dostęp nie tylko do sal, ale także do znajdującego się w nich sprzętu. NGO mogą tam liczyć na doradztwo - ogólne oraz specjalistyczne - a także na szkolenia i warsztaty. Na działalność organizacji pozarządowych w tym roku miasto przeznaczy ponad 1,7 mln zł. Cyklicznie ogłaszane są otwarte konkursy ofert na realizację różnego rodzaju zadań publicznych. NGO-sy mogą też same wnioskować o realizację zadań publicznych, w trybie tzw. "małych grantów".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group