Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1022
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Orkiestrowe granie w Galerii Świdnickiej

Środa, 9 stycznia 2013, 16:20
Aktualizacja: 16:20
Autor: red.
Świdnica: Orkiestrowe granie w Galerii Świdnickiej
Fot. archiwum
W najbliższą niedzielę, 13 stycznia, w całej Polsce odbędzie się XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy jednak Orkiestra zagra nie tylko dla najmłodszych, ale i dla osób starszych. „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów” – brzmi hasło tegorocznego finału. Choć główne imprezy, związane z WOŚP, zaplanowano w Świdnicy w Klubie Bolko, to Galeria Świdnicka chce aktywnie włączyć się w tę największą w Polsce akcję charytatywną.

- Posiadamy ku temu warunki – przestrzeń Galerii jest dostosowana do różnego rodzaju akcji i zdarzeń, dlatego prócz oczywiście zaproszenia do wolontariuszy, skierowaliśmy słowa zachęty także do osób i instytucji, które mogą sprawić, by ten dzień przebiegał w sposób szczególny – mówi Elżbieta Sobolewska, Dyrektor Galerii Świdnickiej.

Galeria wolontariuszy zaprasza już od otwarcia, od godz. 10.00. O godzinie 12.00 do akcji wkroczą między innymi harcerze, motocykliści i policjanci. A od godz. 14.00 rozpoczną się występy sceniczne. Przez cały czas czynny będzie sklepik z fantami, przekazanymi przez osoby dobrego serca i instytucje, w którym za datek do puszki będzie można kupić jeden z darów.

- Bardzo ważne dla nas było, by ten dzień był rzeczywiście międzypokoleniowy, by podkreślić nietypowy charakter prowadzonej tego dnia zbiórki. Dlatego bardzo nas cieszy, że w gronie zarówno wolontariuszy, jak i osób występujących na scenie, będą nie tylko młodzi ludzie, ale także seniorzy – dodaje Beata Moskal-Słaniewska, odpowiedzialna za marketing w Galerii Świdnickiej.

Na scenie wystąpią między innymi:
- pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu w Świdnicy,
- studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
- uczestniczy zajęć Studia Artystycznego Katharsis,
- grupa GlinGal,
- Kamila Barna,
- instruktorzy i uczestnicy zajęć Flubu Fitness Condizione,
- ratownicy medyczni ze Studium Medycznego.

W rolę konferansjera wcieli się niezawodny Grzegorz Godula. Do organizacji finału dołączą się między innymi:
- Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Świdnicy,
- Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy,
- Państwowa Straż Pożarna w Świdnicy,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Świdnicy,
- Dom Dziennego Pobytu w Świdnicy,
- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świdnicy,
- Klub Fitness Condizione,
- Klub Motocyklowy Rider ze Świdnicy,
- Studio Florystyczne Stokrotka,
- Ale Heca,
- firma kosmetyczna AVON
- Prywatne Medyczne Studium Zawodowe w Świdnicy.

Dary do orkiestrowego sklepiku przekazali świdniccy cukiernicy, w tym Antoni Wojewodzic i Eugeniusz Kępa, fotograficy, twórcy-amatorzy, przedstawiciele organizatorów, w tym oczywiście Galerii Świdnickiej. Harcerze pomogą między innymi w sprzedaży orkiestrowych fantów. Motocykliści zapraszają na prezentację swoich wspaniałych maszyn, a policjanci i strażacy – do wypróbowania specjalistycznych samochodów – wszystko oczywiście za grosik wrzucony do puszki. Grażyna Zieniuk ze studia Stokrotka zdradzać będzie tajniki sztuki florystycznej. Będzie można za darmo skorzystać z możliwości badań poziomu cukru i ciśnienia. A Komisarz Lew i Kubuś Puchatek zabawiać będą najmłodszych. Wspólnie z dziećmi malować będziemy „serduszkowe” kartki z pozdrowieniami, które trafią do osób starszych i samotnych. A dzieci liczyć mogą także na kolorowe malunki na twarzy, a wszyscy – na czerwone serduszka, wyraz wdzięczności od Fundacji WOŚP.

Galeria Świdnicka zapewnia wszystkim wolontariuszom mały poczęstunek – ciepłe i zimne napoje, kanapki i małe „conieco” z galeryjnych restauracji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group