• Środa, 17 lipca 2019
  • Godz. 6:37
  • Imieniny: Aleksego, Anety, Bogdana, Jadwigi
  • Czytających: 781
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Orlik także u nas

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 30 listopada 2009, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: UM, opr. MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od 4 grudnia będzie można korzystać z kompleksu boisk „Orlik”, które które powstały przy Szkole Podstawowej nr 4 na osiedlu Młodych (ul. Marcinkowskiego). Na piątek, 4 grudnia zaplanowano również uroczyste otwarcie obiektu, początek o godz. 17.00.

Prace trwały od sierpnia i zakończyły się w listopadzie, jeszcze przed planowanym terminem. Obecnie trwa trzytygodniowa procedura odbioru, która zakończy się dopuszczeniem obiektu do użytku.

W ramach inwestycji przy ul. Marcinkowskiego powstało boisko ze sztuczną murawą do gry w piłkę nożną oraz drugie – wielofunkcyjne o nawierzchni z poliuretanu, a także budynki szatniowo-sanitarne. Boiska są wyposażone w bramki, siatki i kosze, ogrodzone oraz oświetlone.

– Chcemy by młodzi świdniczanie mieli równy i łatwy dostęp do nowoczesnych obiektów, dlatego zdecydowaliśmy, by boiska w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” powstały przy Szkole Podstawowej nr 4. Już wkrótce dołączą one do innych obiektów, a przypomnę, że w 2008 r. w Świdnicy oddaliśmy do użytku rekordową liczbę boisk dla dzieci i młodzieży – aż sześć. W tym roku na wiosnę Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wzbogacił się o kolejne – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Inwestycja kosztowała 1,037 mln zł. Cierpliwy zyskuje - dzięki rezygnacji z realizacji projektu w 2008 r., szacowanego na 1,8 mln zł, Świdnica zapłaciła za boiska dużo mniej. Do zadania 666 tys. zł dokłada Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz samorząd województwa dolnośląskiego. A młodzi świdniczanie szykują już pewnie piłki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group