Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Orszak Trzech Króli dotrze do Świdnicy

Piątek, 4 stycznia 2013, 14:17
Aktualizacja: 23:56
Autor: red.
Świdnica: Orszak Trzech Króli dotrze do Świdnicy
Fot. użyczone
W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy święto Objawienia Pańskiego znane powszechnie jako Święto Trzech Króli. W tym roku po raz pierwszy do radosnego świętowania w formie marszu włączą się także świdniczanie. To nie nowe przedsięwzięcie, bo w wielu polskich miastach od 4 lat organizowane są uliczne jasełka.

Inicjatywę organizacji i przeprowadzenia Orszaku w naszym mieście podjęła Fundacja Małżeństwo Rodzina. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął m. in. prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

Punktualnie w samo południe, 6 stycznia świdniczanie wyruszą za Trzema Królami spod świdnickiej Katedry do szopki w Rynku, a towarzyszyć im będą barwne orszaki władców oraz dużo śpiewu i muzyki. Poszczególne Orszaki będą przedstawiać trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Na trasie na uczestników czekać będzie wiele niespodzianek w tym walka aniołów i diabłów.
Nieodłącznym elementem jasełek ulicznych jest zachęcanie wszystkich do wyrażania radości z Bożego Narodzenia m. in. poprzez wspólny śpiew. Dlatego na uczestników jasełek będą czekały kolorowe śpiewniki oraz papierowe korony, które będą rozdawane bezpłatnie.

Jestem przekonany, że organizowany po raz pierwszy w Świdnicy – Orszak Trzech Króli, będzie pięknym zwieńczeniem całego cyklu wydarzeń „Świdnickiej Kolędy”, tak pozytywnie przyjętej przez świdniczan i stanie się pięknym nowym obyczajem świdnickim, do którego przyłączą się zarówno mieszkańcy naszego miasta, jak i ich goście, przebywający w tym świątecznym czasie z wizytą – mówi prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek i podkreśla otwarty charakter imprezy.

Do orszaku może się przyłączyć każda chętna osoba niezależnie od miejsca zamieszkania oraz wyznania i przekonań religijnych.

***

Informacja o utrudnieniach
W związku z organizacją Orszaku Trzech Króli w Świdnicy przewidziane są zmiany w organizacji ruchu.
Orszak zaplanowano w Świdnicy na niedzielę, 6 stycznia w godz. 12.00-14.00. Przebieg trasy od pl. Jana Pawła II ulicami: Długą, al. Niepodległości, Łukową do Rynku.

Utrudnienia dla kierowców:
• Na czas przejścia służby porządkowe będą zamykały ruch w następujących miejscach: ul. Długa (od pl. Jana Pawła II do pl. Wolności), al. Niepodległości, ul. Łukowa, ul. Budowlana (na odcinku od Zaułka Kupieckiego do ul. Łukowej),
• w niedzielę, 6 stycznia będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na odcinku ul. Długiej (od pl. Jana Pawła II do pl. Wolności) i na odcinku ul. K. Pułaskiego (od pl. Wolności do Apteki „Pod Bykami”).

Utrudnienia dla pasażerów MPK w godz. 12.00-14.00:
• linia nr 4 pomijać będzie przystanek ul. Wrocławska/pl. Wolności, pl. Grunwaldzki, Muzealna. Linia ta jadąca w kierunku Pszenna odjeżdżać będzie z pl. św. Małgorzaty z przystanku przy „Cafe Fosa”.
• linie nr 6, 12, 30, 60 pomijać będą przystanki: Muzealna, pl. Grunwaldzki. Linie te jadące w kierunku ul. Westerplatte odjeżdżać będą z pl. św. Małgorzaty z przystanku przy „Cafe Fosa”.
• linia nr 10 jadąca w kierunku Pogorzały odjeżdżać będzie z przystanku przy pl. Grunwaldzkim (dworzec PKP/ „Bar u Michała”),
• linia nr 10 jadąca w kierunku pl. św. Małgorzaty pomijać będzie przystanek pl. Grunwaldzki,
• linie nr 50 i 52 pomijać będą przystanki pl. Grunwaldzki, al. Niepodległości.

Za utrudnienia przepraszamy.

(Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group