Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Świdnicy

Piątek, 3 stycznia 2014, 15:08
Aktualizacja: 0:48
Autor: red.
Świdnica: Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Świdnicy
Fot. użyczone
W najbliższy poniedziałek, 6 stycznia obchodzić będziemy święto Objawienia Pańskiego znane powszechnie jako Święto Trzech Króli. Po raz drugi do radosnego świętowania w formie marszu włączą się także świdniczanie. To nie nowe przedsięwzięcie, bo w wielu polskich miastach od 5 lat organizowane są uliczne jasełka. Inicjatywę organizacji i przeprowadzenia Orszaku w naszym mieście podjęła się ponownie Fundacja Małżeństwo Rodzina. Przedsięwzięciu patronuje m. in. prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

W poniedziałek po godz. 12.30 orszak wyruszy spod świdnickiej Katedry do szopki w Rynku, a towarzyszyć mu będą barwne orszaki władców oraz dużo śpiewu i muzyki. Poszczególne Orszaki będą przedstawiać trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Na trasie na uczestników czekać będzie wiele niespodzianek.

Nieodłącznym elementem jasełek ulicznych jest zachęcanie wszystkich do wyrażania radości z Bożego Narodzenia m. in. poprzez wspólny śpiew. Dlatego na uczestników jasełek będą czekały kolorowe śpiewniki oraz papierowe korony, które będą rozdawane bezpłatnie.

Orszak Trzech Króli ma szansę stać się piękną miejską tradycją, dzięki której ulice naszego miasta będą cyklicznie rozbrzmiewały najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami. Dobrym przykładem niech będzie ubiegłoroczny Orszak, kiedy to ulicami Świdnicy przeszedł tłum rozśpiewanych świdniczan. Zachwyciły także piękne, kolędowe stroje oraz liczne atrakcje, a także przygotowane przez najmłodszych sceny jasełkowe, które czekały na trasie Orszaku – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Do orszaku może się przyłączyć każda chętna osoba niezależnie od miejsca zamieszkania oraz wyznania i przekonań religijnych.

Informacja o zmianach w ruchu
W związku z organizacją Orszaku Trzech Króli w Świdnicy przewidziane są zmiany w organizacji ruchu.

Orszak zaplanowano w Świdnicy na poniedziałek, 6 stycznia w godz. 12.30-14.00. Przebieg trasy od pl. Jana Pawła II ulicami: Długą, pl. Wolności, ul. Wrocławską, 1 Maja, pl. św. Małgorzaty, ul. Franciszkańską, Rynek.

Ważne dla kierowców:
Na czas przejścia Policja, Straż Miejska oraz służby porządkowe będą zamykały ruch w następujących miejscach: ul. Długa (od pl. Jana Pawła II do
pl. Wolności), pl. Wolności, ul. Wrocławska do skrzyżowania z ul. Wodną,
1 Maja, pl. św. Małgorzaty, ul. Franciszkańska

Za utrudnienia przepraszamy.

(UM Świdnica)

Trasa przejścia Orszaku Trzech Króli: http://um.swidnica.pl/media/news2014/dodatki/ORSZAK_TRASA_PRZEJ%C5%9ACIA.pdf

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group