Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Orszak Trzech Króli w Świebodzicach

Środa, 9 stycznia 2019, 17:29
Autor: red
Świebodzice: Orszak Trzech Króli w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
W tym roku Orszak Trzech Króli odbył się w 751 miejscowościach w Polsce, w tym także w Świebodzicach. 6 stycznia Rynek wypełnił się po brzegi uśmiechniętymi mieszkańcami, którym nie straszna była mroźna pogoda.

Organizatorem Orszaku była Parafia pw. św. Mikołaja w Świebodzicach, a gospodarzami Dziekan Dekanatu Świebodzickiego ks. Proboszcz parafii pw. św Mikołaja Józef Siemasz wraz z ks. Piotrem Ochońskim. Gospodarze uroczyście przywitali mieszkańców i poprosili o zabranie głosu burmistrza miasta Świebodzice Pawła Ozgę, który także powitał uczestników i serdecznie ich pozdrowił.

W Orszaku uczestniczył także poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal oraz radni: Grażyna Bieniada i Adam Tobiasz. Każdy mieszkaniec otrzymał w Rynku kolorową koronę oraz okolicznościową naklejkę.

Jak przystało na to święto w Rynku byli obecni trzej królowie, którzy poprowadzili Orszak ulicami miasta do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. A tam o dobrą atmosferą zadbał Chór Akord, a także dzieci z PSP nr 3. Uczestnicy poczęstowani zostali przez parafian darmowym, domowym ciastem oraz gorącymi napojami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group