Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 649
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Orzeł Agrobiznesu dla RSP Jedność w Boleścinie

Wtorek, 20 marca 2012, 15:13
Aktualizacja: Środa, 21 marca 2012, 8:18
Autor: red
Gmina Świdnica: Orzeł Agrobiznesu dla RSP Jedność w Boleścinie
Fot. użyczone
Już pod raz 38. zostaną wręczone nagrody za sukces rynkowy w branży rolno–spożywczej. 21 marca br. Rolnicza Spółdzielnia w Boleścinie otrzyma Orła Agrobiznesu. W tym dniu wójt gminy Świdnica zostanie nagrodzona Srebrnym Promotorem Orłów Agrobiznesu.

Orzeł Agrobiznesu – to nagroda pod honorowym patronatem wicemarszałka Sejmu RP, Eugeniusza Grzeszczaka za sukces rynkowy firmy z branży rolno-spożywczej i jej otoczenia, firmy handlowej i banku działającego na rzecz agrobiznesu.
Promotor Orłów Agrobiznesu – to nagroda przyznawana po raz dziewiętnasty za rekomendowanie kandydatów do Orła Agrobiznesu.

21 marca, punktualnie o g. 12 w Auli Domu Literatury w Warszawie, prezes RSP Józef Wrona otrzyma Orła Agrobiznesu za produkcję wędlin w oparciu o własny surowiec. W gronie laureatów znalazła się również Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Międzyborzu, Gminna Spółdzielnia SCH w Konecku, Piekarnia-Cukiernia Złoty Kłos, Firma rodzinna Emilia Kristof, Lubusko-Wielkopolski Bank Spółdzielczy oraz 7 Banków Spółdzielczych.

W większości przypadków Rolnicze Spółdzielnie Produkcyjne kojarzą się głównie z hodowlą i produkcja rolniczą. Jednak wiele z nich w ostatnich latach poszerzyły swoją działalność, wychodząc poza ustalone ramy. Jedną z takich właśnie spółdzielni jest RSP „Jedność”. Od ponad 17 lat prowadzi produkcję wędlin w oparciu o własny surowiec i to właśnie ma wpływ na ich jakość i smak – mówi prezes RSP Józef Wrona. Jestem szczególnie dumny z takich wyrobów jak: kiełbasa boleścińska, kaszanka, szynka wędzona, salceson – dodaje prezes. Smak boleścińskich wyrobów znają nie tylko mieszkańcy gminy. Spółdzielnia rok rocznie prowadzi degustację swoich produktów podczas dożynek gminnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających gości z całego Dolnego Śląska. W 2008 roku w konkursie odbywającym się pod Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałków Województw, „Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów” kaszanka boleścińska zdobyła nagrodę „PERŁA 2008”.

Obecnie RSP „Jedność” w Boleścinie na 221 hekatarach użytków rolnych prowadzi produkcję roślinną. Zajmuje się tez hodowlą trzody chlewnej i bydła.

Dla lokalnego klienta i konsumenta nagroda jest sygnałem, że wyroby RSP Jedność w Boleścienie zostały zauważone w skali ponadlokalnej. Jako ciekawostkę warto podać fakt, że kiełbasy boleścińskiej była przedmiotem pracy dyplomowej studenta Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Spółdzielnia w Boleścinie jest doskonałym przykładem firmy, która działając w różnych, nieraz bardzo trudnych, realiach gospodarczych doskonale znalazła się w warunkach wolnego rynku i odnosi sukcesy – mówi wójt gminy Teresa Mazurek, rekomendująca spółdzielnię do Orła Agrobiznesu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group