Sobota, 27 kwietnia
Imieniny: Felicji, Zyty
Czytających: 1559

III-liga piłkarska: Orzeł zagrał do końca, porażka Polonii (zapis relacji z meczu)

Sobota, 13 sierpnia 2011, 18:04
Aktualizacja: 18:06
Piłkarze Polonii Świdnica zapisali na swoim koncie drugą porażkę w tym sezonie. Biało–zieloni nie sprostali ekipie Orła Międzyrzecz, przegrywając 2:3. W 63 min. po bramkach Śmiałowskiego i Filipczaka prowadziliśmy 2:1. Rywale zagrali jednak ambitnie, walcząc do końca o korzystny rezultat, w 83 i 89 min stojącego w naszej bramce Stitou pokonał Żeno i Orzeł wygrał ostatecznie 3:2.

Orzeł Międzyrzecz - Polonia Świdnica 3:2 (0:1)

Bramki: Dzięgielewski (55'), Żeno (83'), Żeno (89') - Śmiałowski (29'), Filipczak (62')

Polonia: Stitou, Chmiel, Bielski, Smoczyk, P. Salamon (86' M. Salamon), Śmiałowski (73' Miętkiewicz), Filipczak, Łagiewka (78' Szuba), Starczukowski, Lato, Tobiasz (66' Goździejewski)

Zapis relacji z meczu.

Do rozpoczęcia spotkania około 15 minut, podajemy składy obu zespołów:

Polonia: Stitou, Chmiel, Bielski, Smoczyk, P. Salamon, Śmiałowski, Filipczak, Łagiewka, Starczukowski, Lato, Tobiasz. Na ławce: Pierzga, M. Salamon, Borowy, Szuba, Goździejewski, Miętkiewicz

Orzeł: Kukuska, Ruminkiewicz, Skorczyński, Suchowera, Sędziak, Kuźmińczuk, Kurdykowski, Rutkowski, Szałas, Sobczak, Żeno. Na ławce: Kobylarz, Kwaśniewski, Dzięgielewski, Kopeć, Klaus, Rejba.

Spotkanie poprowadzi trójka z Lubuskiego Związku Piłki Nożnej: Tomasz Białek, Krzysztof Maciaszczyk, Marcin Serwiński

23 min. - z boiska w Międzyrzeczu jak na razie "wieje nudą", żadna z ekip nie stworzyła sobie jeszcze poważnej sytuacji do zdobycia bramki.

24 min. - Sobczak upomniany żółtym kartonikiem

28 min. - Starczukowski próbował zaskoczyć golkipera Orła uderzeniem głową, jednak bez skutku

29 min. - 1:0 dla biało-zielonych!!!, strzał Tobiasza broni bramkarz rywali, jednak wskutek dobitki Śmiałowskiego jest już bezradny.

36 min. - świetna okazja drużyny z Międzyrzecza, w pole karne wpadł rozpędzony Żeno, jednak czysto futbolówkę zagarnął mu spod nóg Stitou, Prowadzimy z Orłem wciąż 1:0!

45 min. - koniec pierwszej części gry - Orzeł - Polonia 0:1

Początek drugiej części gry, na placu boju w szeregach gospodarzy pojawia się Dzięgielewski.

47 min. - dwie znakomite sytuacje biało-zielonych po rzutach rożnych. Najpierw dobrze uderza Smoczyk, jednak golkiper Orła przenosi futbolówkę nad poprzeczką, a kilkadziesiąt sekund później po strzale Bielskiego głową, piłkę wybija z linii bramkowej jeden z defensorów gospodarzy.

55 min. - 1:1 - strzelcem bramki wprowadzony 10 minut temu na boisko Dzięgielewski. Zawodnik miejscowych nie dał szans Stitou strzelając precyzyjnie z około 13 metrów.

62 min. - odzyskujemy prowadzenie! - Wrzutka Filipczaka w pole karne, odbiła się rykoszetem od jednego z rywali i przelobowała bramkarza. Polonia prowadzi 2:1!!!

66 min. - zmiana w naszych szeregach, za Tobiasza wchodzi Goździejewski.

71 min. - gospodarze strzelają drugą, bramkę, jednak z wyraźnego spalonego - ten gol nie jest oczywiście zaliczony.

72 min. - Łagiewka żółta kartka

73 min. - zmiana w naszym zespole, plac gry opuszcza strzelec pierwszej bramki Śmiałowski, za niego melduje się Miętkiewicz.

78 min. - kolejne roszady: w Polonii schodzi Łagiewka, wchodzi Szuba, w ekipie z Międzyrzecza schodzi Sobczak, a zastępuje go Kopeć.

81 min. - groźny strzał Goździejewskiego wybity jednak na rzut rożny.

83 min. - na stadionie w Międzyrzeczu 2:2. Dośrodkowanie z prawego skrzydła strzałem głową zamknął najskuteczniejszy strzelec Orła w tym sezonie - Żeno.

86 min. - Lato upomniany żółtym kartonikiem, zmiana w naszej drużynie - Mateusz Salamon zmienia swojego brata Patryka.

89 min. - Kolejna bramka dla Orła, strzelcem bramki znów Żeno, który pokonał Stitou strzałem głową.

90 min. - koniec meczu, przegrywamy drugi mecz z rzędu. Orzeł wygrywa na swoim terenie 3:2!