Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1068
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Osiągnęli finał

Czwartek, 20 kwietnia 2023, 11:46
Autor: red
Strzegom: Osiągnęli finał
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Drużyna Zespołu Szkół w Strzegomiu w finale.

Finał Konkursu Technikon ESA dla dolnośląskich i opolskich techników odbył się na żywo w Technikum Akademickim przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

W jego szranki stanęła drużyna Zespołu Szkół w składzie: Kacper Trzosiński, Michał Rakuś, Sylwia Sordyl, Mateusz Zawiła i Cezary Pawlik. Warunkiem przystąpienia do konkursu było uczestnictwo szkoły jednocześnie w dwóch projektach realizowanych przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy: Edukacyjna Sieć Antysmogowa i Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), zdobycie przez uczniów wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza, zmianie klimatu i zagrożeniach w Internecie ,zaliczenie 3 interaktywnych kursów zamieszczonych na platformie e-learningowej eduESA oraz przygotowanie Pracy Konkursowej z I etapu w postaci opisu koncepcji projektu, w którym temat „Jak walczyć ze smogiem?” lub temat „Jak walczyć ze zmianą klimatu?” zostanie połączony z wiedzą zdobytą w czasie nauki w szkole.

Po stworzeniu zespołu i zapoznaniu się z kursami skierowanymi do nauczycieli, młodzieży naszej szkoły i rodziców, nadszedł czas na twórczą burzę mózgów. Uczestnicy konkursu doszli wniosku, że tytuł patrona szkoły – Książę Bolko II – zobowiązuje rycerską piątkę (RV), do podjęcia rzuconej rękawicy. Informacją, że Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Europie pod względem emisji smogu w okresie grzewczym. pobudziła zespół do działania i w ramach konkursu grupa postanowiła stworzyć narzędzie, które każdy będzie miał na wyciągnięcie ręki. I tak powstała pomocna aplikacja „Ale Smok”.

Co dzięki niej zyskuje użytkownik?

„Ale Smok” poinformuje cię, gdy powietrze na zewnątrz będzie w złym stanie lub gdy zauważy, że twoje działania źle wpływają na stan powietrza,
gwarantuje dostęp do podstawowej wiedzy o jakości powietrza,
dostarcza aktualne informacje z odczytów czujników rozmieszczonych na terenie całej Polski,
alarmuje o przekroczonych normach,
pokazuje aktualne informacje z odczytów czujników rozmieszczonych na terenie Europy.
Aplikacja jest intuicyjna i przyjazna dla użytkownika. Wpływa na świadomość społeczeństwa o zanieczyszczeniu środowiska oraz jego skutkach dla ludzi i całej planety. Wszyscy chcielibyśmy, aby smog był tylko w bajkach, a nie w naszym powietrzu. Opiekunem i wsparciem dla grupy, która zaangażowała się w projekt była pani Małgorzata Kossak.

Dzięki udziałowi w finale szkoła wzbogaci się o telewizor LCD do wyświetlania treści edukacyjnych oraz kartę podarunkową o wartości 2000 zł do wykorzystania przez placówkę na zakup materiałów edukacyjnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group