Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Osiedle Sezamkowe – na wniosek mieszkańców

Piątek, 26 kwietnia 2013, 13:02
Aktualizacja: 13:02
Autor: red.
Zamiast wybitnych Polaków czy wielkich poetów, obywatele chcą mieć za patronów swoich ulic kwiaty, planety albo... bajkowe miejsca. Przyszli lokatorzy jednego z osiedli w Świebodzicach zwrócili się do władz miasta z prośbą, by planowane osiedle w rejonie Pełcznicy nazwać Osiedlem Sezamkowym.

Nazwa nieodzownie kojarzy się ze słynną „Ulicą Sezamkową” – jednym z najpopularniejszych programów edukacyjnych dla najmłodszych. Rada Miejska większością głosów przychyliła się do tej propozycji, choć nie obyło się bez dyskusji i wątpliwości. Nazwa nie ma bowiem żadnego nawiązania do chociażby lokalnej historii czy topografii miasta, jednak – jak podkreślano – należy uszanować wolę mieszkańców, bo to oni będą mieszkań w miejscu, którego miano sami sobie wybrali.

To nie pierwszy raz, gdy świebodzicki samorząd przychyla się do pomysłów mieszkańców na nazwę ulicy. Kilka tygodni temu przyjęto uchwałę o nadaniu nazwy osiedlu Białe Górki – także na wyraźną prośbę świebodziczan tam mieszkających i budujących swoje domy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group