Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: OSiR do remontu

Czwartek, 30 grudnia 2021, 13:35
Autor: red
Strzegom: OSiR do remontu
Fot. UM Strzegom
Ruszyła przebudowa pomieszczeń hali widowiskowo–sportowej w Strzegomiu. Umowa z wykonawcą – Zakładem Budowlanym Instalatorstwo Sanitarne, Co, Gaz Andrzej Mirek z Dzierżoniowa – została podpisana 8 grudnia.

Jak informuje prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Strzegomiu Paweł Mosór, prace zostały podzielone na etapy. W pierwszej kolejności zostanie przebudowana sala siłowni i sala boksu, które zostaną połączone. Obecnie trwają prace wyburzeniowe. Hala główna i sala fitness są nadal użytkowane.

Obecna sala fitness na górze zostanie wkrótce powiększona i zamieniona na typowe pomieszczenie do ćwiczeń - bez żadnych urządzeń. Sprzęt stamtąd trafi na siłownię na parterze. Dodatkowo zostanie zamontowany taki sam system komputerowy jak na Delfinku. Dzięki temu osoby, które korzystają z karnetów na Delfinku, będą mogły korzystać z tych samych karnetów do wejścia na obiekt. Jeśli chodzi o główne pomieszczenie, zostanie ono częściowo zmodernizowane, a największe zmiany zajdą w systemach zasilania.

Koszt modernizacji wynosi ok. 1,7 mln zł. Lokalnemu samorządowi udało się pozyskać dofinansowanie na ten cel w wysokości blisko 700 tys. zł z ówczesnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group