Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska/Wrocław: Oskar Kaszubowski laureatem wojewódzkiego etapu konkursu

Sobota, 25 maja 2013, 9:43
Autor: red.
Jaworzyna Śląska/Wrocław: Oskar Kaszubowski laureatem wojewódzkiego etapu konkursu
Fot. użyczone
Uczeń Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej Oskar Kaszubowski zajął trzecie miejsce w wojewódzkim etapie konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych „Moja szkoła w Unii Europejskiej”.

Celem konkursu była aktywizacja młodzieży wokół aktualnych wydarzeń w Unii Europejskiej oraz przybliżenie problematyki współczesnej służby dyplomatycznej. Spośród trzech zaproponowanych przez organizatorów tematów, Oskar wybrał następujący „Polityka nie jest sztuką tego co możliwe, lecz tego co niemożliwe” - skomentuj słowa Vaclava Havla, zmarłego niedawno prezydenta Czech, w kontekście przemian demokratycznych w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 90”.

Do pracy pisemnej autor dołączył prezentację multimedialną na temat Grupy Wyszehradzkiej. 23 maja w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość podsumowania konkursu, na którą zaproszeni zostali: laureat - Oskar Kaszubowski, dyrektor Gimnazjum Krzysztof Sołtys oraz Anna Ryś, pod kierunkiem której pracował uczeń. Wszyscy laureaci przyjęli gratulacje i nagrody z rąk Wojewody Dolnośląskiego Marka Skorupy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group