Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ośmiu czerwonych i jeden niebieski

Wiadomości: Jaworzyna Śląska
Poniedziałek, 6 grudnia 2010, 17:38
Aktualizacja: 21:02
Autor: KO
Fot. Karolina Osińska
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej wczoraj stało się wioską Świętych Mikołajów. Dziewięciu. Ośmiu ubranych w tradycyjne czerwone płaszcze i jeden niebieski – policjant z zawodu, który mówił dzieciom, jak bawić się bezpiecznie.

Mikołajowie w czerwonych strojach przyjechali do muzeum z prezentami parowozem TkT48–18. Przywitało ich ponad trzysta dzieciaków, które czekały tylko na jedno: na paczki. Ale fundacja prowadząca muzeum zafundowała im więcej atrakcji. Były więc zabawy, a także obiad (ogórkowa i łazanki). A później rozdano trzysta pięćdziesiąt paczek. Większość dzieci robiła wszystko, co możliwe, żeby jak najszybciej dostać się na scenę po podarunek, ale byli też tacy, których rodzice nieomal na siłę do świętego ciągnęli. Cóż – niektóre dzieci boją się Mikołajów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 7-12-2010 11:17
Tak moje dzieci brały udział w konkursie, bardzo się starały i dostały.............garść tandetnych lizaków- dokładnie po 4-5 sztuki. Lepsze prezenty dostały dzieci, które znały się z organizatorami- były to maskotki i inne gadżety. I jeszcze ważna sprawa paczki od Św. Mikołaja były dla dzieci, które miały talony na nie czyli ze starostwa. Oczywiście rodzice mogli zakupić paczki dla swoich dzieci, ale dowiedzieli się o tym dopiero w trakcie rozdawana paczek dla dzieci uprzywilejowanych, i wiele z osób rezygnowało odchodząc z płaczącymi i zawiedzionymi dziećmi, bo przecież miały być paczki dla wszystkich dzieci.
~Ania 7-12-2010 15:23
Witam. No ja informację z plakatu odebrałam nieco inaczej, mianowicie miał byc zapewniony słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci i rzeczywiście był. nie widziałam też za bardzo tego "konkursowego wyróżniania" dzieci, bo moje jakoś się do konkursów nie wyrywały ;/ Talony były dla najbiedniejszych dzieci wytypowanych przez gminy, tak sie dowiedziałam od organizatorów. Paczkę można było kupic na stoisku od 15 zł i Mikołaj też ją wręczał, moje dzieci dostały taka za 30 zł i nie widzę problemu
~ 8-12-2010 8:52
Widzę, że była Pani świetnie poinformowana, niestety ja takich informacji nie słyszałam i również nie słyszeli moi znajomi. Tak więc wszyscy, którzy odchodzili z płaczącymi dziećmi w takim razie są analfabetami, lub nie zrozumieli treści wynikającej z plakatu.
~uczestnik 10-12-2010 20:57
Witam, Byłem osobiście i stwierdzić muszę, że wszyscy którzy przyszli mieli dość czasu, (od 11 do 13) by zapytać organizatorów jak wygląda sprawa rozdawania paczek dla dzieci i dowiedzieć się, że paczki w pierwszej kolejności są dla dzieci wytypowanych przez gminy, później zaś dla pozostałych dzieci. Ale najlepiej obwiniać organizatorów i sądzić, że Mi się wszystko NALEŻY... Trochę godności ! W tym tempie jeśli będzie jakakolwiek impreza gdzie nie dostanie się żadnych prezentów, paczek lub innych rzeczy to będziecie wieszać psy na organizatorach... Bo gdzie frajda że dzieci dostały słodki poczęstunek, mogły zwiedzać atrakcje muzeum za darmo i uczestniczyć w konkursach ! to za mało dla was narzekających...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group