Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 480
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ośmiu zasłużonych

Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 9:45
Aktualizacja: 11:48
Autor: red.
Żarów: Ośmiu zasłużonych
Fot. użyczone
Są społecznymi działaczami zaangażowanymi w rozwój swojej miejscowości i całej gminy Żarów. Lokalni artyści, sportowcy, pasjonaci i bezgranicznie oddani swojej życiowej pasji. Sprawni organizatorzy, którzy potrafią rozbudzić aktywność lokalnej społeczności. Kreatywni, nowocześni i charyzmatyczni. Ośmiu zasłużonych mieszkańców gminy Żarów zostało uhonorowanych statuetkami "Złotych Dębów". Te najwyższe gminne odznaczenia odebrali podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Żarowa, w piątek 30 maja.

Swoje odznaczenie, statuetkę "Maciusia" za wielkie oddanie i zaangażowanie się w sprawy dzieci i młodzieży przyznała również Młodzieżowa Rada Miejska. Powędrowała ona do Krystiana Chęcieka, byłego burmistrza młodzieżowych radnych. – Nie spodziewałem się takiego odznaczenia. W ubiegłym roku, tutaj na tej sali sam wręczałem statuetkę „Maciusia” tym, którzy wspierają najmłodszych mieszkańców. Dziękuję Wam wszystkim, ta nagroda to również sukces Młodzieżowej Rady Miejskiej z Żarowa. Za to, że tak prężnie i aktywnie działacie – mówił wzruszonym głosem Krystian Chęciek.

"Złote Dęby" to najwyższe gminne odznaczenie, przyznawane w Żarowie, od szesnastu lat. W tym roku do grona wyróżnionych dołączyło ośmiu szczególnie zasłużonych mieszkańców gminy Żarów. Otrzymali je: Jan Sikorski, Rodzina Fiecków, Anita Denes-Ziemkiewicz, Eugeniusz Bernatowicz, Ryszard Wróbel, Koło Gospodyń Wiejskich w Łażanach, Lesław Spaczyński i Zofia Rachwał.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Żarowie, która rozpoczęła dwudniowe święto miasta była również okazją do wręczenia strażakom z żarowskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej kamery termowizyjnej, którą na ręce Ireneusza Zadylaka, komendanta gminnego przekazali burmistrz Leszek Michalak oraz Tomasz Szuszwalak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. - W sytuacjach trudnych i wyjątkowych zawsze znajdują w sobie nieprzeciętną odwagę. Z wielkim zaangażowaniem pełnią strażackie powołanie, wiedząc, że w takiej służbie nierzadko trzeba zmierzyć się z samym sobą. Zawsze gotowi, aby pełnić niebezpieczną i zarazem niezbędną służbę. Spieszą z pomocą innym ludziom. Tacy są strażacy z naszej gminy. I dziś, mam niebywałą okazję, aby za wszelkie zasługi im podziękować - podkreślał burmistrz Leszek Michalak.

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Imbramowic otrzymali natomiast kluczyki do nowego wozu strażackiego Volvo, który zasili szeregi ich jednostki. Burmistrz Żarowa przekazał kluczyki na ręce druha Marka Fita.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group