Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1067
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: OSP w Świdnicy z nowym sprzętem ratowniczym

Środa, 11 lipca 2018, 15:57
Aktualizacja: Czwartek, 12 lipca 2018, 8:59
Autor: red
Świdnica: OSP w Świdnicy z nowym sprzętem ratowniczym
Fot. UM Świdnica
Nowy sprzęt ratowniczo–medyczny trafił w ręce druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Wzbogacili się oni o zestaw ratowniczy PSP R1 wraz szynami Kramera, deskę ortopedyczną ze stabilizatorem i pasami, defibrylator oraz piłę ratowniczą. Do przekazania wyposażenia doszło w siedzibie OSP przy ul. Głowackiego.

W przekazaniu sprzętu uczestniczyli m. in. Zastępca Prezydenta Miasta Świdnicy Szymon Chojnowski, pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy st. kapitan Maciej Nowak, Prezes OSP Świdnica Jan Kalinowski oraz członkowie zarządu, jak i druhowie ochotnicy z OSP Świdnica, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy Marek Fiłonowicz.
- Mamy nadzieję, że przekazane dziś wyposażenie pozwoli strażakom ochotnikom prowadzić akcje ratownicze w sposób jeszcze bardziej profesjonalny i co ważne skuteczny. Staramy się jako Miasto regularnie doposażać jednostkę OSP w nowoczesny sprzęt po to, aby w czasie ich działań wspólnie ze strażakami zawodowymi, mogli stanowić dla nich istotne i niezawodne wsparcie – mówi Szymon Chojnowski, z-ca prezydent Świdnicy.

Zakup sprzętu możliwy był dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sprawiedliwości, a dokładnie z Fundusz Sprawiedliwości w wysokości 99% środków tj.: 13662 zł. Pozwoliło, to na doposażenie jednostki OSP w specjalistyczny sprzęt ratowniczy i wyposażenie medyczne, które służyć będzie strażakom ochotnikom z OSP Świdnica przy udzielaniu pomocy poszkodowanym w różnego rodzaju akcjach ratowniczych. W jego skład wchodzi: zestaw ratowniczy PSP R1 wraz szynami Kramera, deska ortopedyczna ze stabilizatorem i pasami, defibrylator PHILIPS HeartStart FRx oraz piła ratownicza Stihl.
- Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zakupu przekazanego nam wyposażenia. W naszych akcjach musimy, oprócz doskonałego przygotowania wypracowanego na szkoleniach, dysponować niezawodnym sprzętem, na który można liczyć za każdym razem. Często jego brak albo awaria może być tragiczna w skutkach – podkreśla Jan Kalinowski, Prezes OSP Świdnica.

Dodatkowo Miasto doposażyło zakupiony sprzęt w elementy, które stanowią integralną część defibrylatora PHLIPS i w znaczący sposób poprawią komfort pracy ratowników oraz osób poszkodowanych. Chodzi o specjalne elektrody przystosowane do ratowania niemowląt oraz dzieci, a także zestaw dodatkowych baterii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group