Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 716
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Ośrodki kultury z terenu powiatu świdnickiego otrzymają dofinansowanie

Piątek, 1 lutego 2019, 13:39
Autor: red
powiat świdnicki: Ośrodki kultury z terenu powiatu świdnickiego otrzymają dofinansowanie
Fot. UMWD
Marszałek Cezary Przybylski wraz z wicemarszałkiem Marcinem Gwoździem przekazali promesy i podpisali umowy z beneficjentami województwa dolnośląskiego.

− Dzięki wsparciu finansowemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dolnośląskie obiekty pełniące funkcje kulturalne, których organizatorem są jednostki samorządu terytorialnego, odzyskają blask i będą dostępne dla mieszkańców, także tych z niepełnosprawnościami – zaznacza Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Dofinansowanych zostanie 38 zadań dotyczących budowy i wyposażania, 14 z zakresu przebudowy oraz 2 z zakresu wyposażenia na łączną kwotę 30 mln zł.
− Dzięki tym pieniądzom zostaną gruntownie wyremontowane bądź powstaną całkiem nowe świetlice, biblioteki i inne ośrodki kultury. Inwestowanie w obiekty pełniące funkcje kulturalne na obszarach wiejskich są bardzo potrzebne, widać to po dużym zainteresowaniu lokalnych samorządowców. W imieniu samorządu województwa, składam na Wasze ręce te symboliczne promesy i mam nadzieję, że już nie długo efekty będziemy mogli podziwiać na własne oczy – mówił wicemarszałek Marcin Gwóźdź.

W sumie pozytywną weryfikację formalną i merytoryczną przeszło 79 wniosków, które ujęte zostały na liście rankingowej przyjętej przez zarząd województwa. W przypadku uzyskania oszczędności (np. po rozstrzygnięciu postępowań przetargowych) lub zwiększenia dostępnego dla województwa limitu środków z podmiotami z pozycji od 55 do 79 na liście rankingowej będą zawierane umowy w kolejności wynikającej z tej listy.

Dofinansowanie z PROW mogło obejmować obszar należący do gmin wiejskich lub gmin miejsko-wiejskich, z wyłączeniem miast liczących powyżej 5000 mieszkańców lub gmin miejskich z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5000 mieszkańców.

W gronie gmin, które otrzymały dofinansowanie znalazły się m.in.:

- Gmina Dobromierz - Budowa centrum kulturalno-rekreacyjnego we wsi Szymanów - 471 tys. 829 zł

- Gmina Marcinowice - Budowa obiektów pełniących funkcje kulturalne na terenie Gminy Marcinowice w miejscowościach Strzelce i Tworzyjanów - 1 milion zł

- Gmina Strzegom - Przebudowa świetlicy wiejskiej we wsi Modlęcin w Gminie Strzegom - 500 tys. zł

- Gmina Świdnica - Budowa świetlicy wiejskiej w Gogołowie - 500 tys. zł

- Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie - Przebudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Łażanach - 500 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group