Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: "Ostatki" – wzmożone działania kontrolne na drogach powiatu świdnickiego

Wtorek, 4 marca 2014, 18:28
Aktualizacja: 23:31
Autor: red.
Na drogach powiatu świdnickiego policjanci prowadzą wzmożone dziania kontrolne pod kryptonimem „Ostatki”. Głównym celem akcji, prowadzonej przez funkcjonariuszy, jest eliminowanie z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.

Policjanci działania te rozpoczęli dziś w godzinach popołudniowych i potrwają one do godzin rannych dnia następnego. Głównym celem tego typu akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Policyjne patrole sprawdzać będą przede wszystkim stan trzeźwości kierowców oraz zwracać uwagę na przestrzeganie przez nich przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze podczas kontroli będą wykorzystywać również testery do pomiaru zawartości środków odurzających w organizmie. Sprawdzać będą także m.in. stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci oraz stan techniczny pojazdów.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group