Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 761
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Ostatni koncert

Poniedziałek, 19 czerwca 2023, 9:58
Aktualizacja: 11:59
Autor: red
Witoszów Dolny: Ostatni koncert
Fot. Gmina Świdnica
W minioną niedzielę odbył się ostatni koncert z cyklu Koncertów Ziemi Świdnickiej, organizowanego przez Fundację Dobrej Muzyki w Świdnicy, przy finansowym udziale gminy Świdnica. Fundacja otrzymała 8 000,00 zł dotacji na realizację zadania publicznego z zakresu ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Niedzielny koncert odbył się w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Witoszowie Dolnym. Zebrani goście wydarzenia usłyszeli utwory Jana Pieterszoona Sweelincka - niderlandzkiego organisty i kompozytora, oraz Jana Sebastiana Bacha - kompozytora i organisty niemieckiego epoki baroku, w wykonaniu Michała Mogiły (obój) oraz Macieja Batora (organy). Muzyka klasyczna i sakralna przyciągnęła mieszkańców okolicznych miejscowości, wprawiła w zadumę i wzruszyła.

- Dolny Śląsk jest pełen niezwykłych, urokliwych miejsc, które sprzyjają nie tylko turystyce, ale i kulturze. Kotlina Kłodzka, Karkonosze, Wrocław… Tereny piękne i dobrze wszystkim znane. Takich wyjątkowych miejsc nie brakuje również w okolicach Świdnicy! – udowadniamy to od 6 lat, organizując cykl Koncertów Ziemi Świdnickiej. Miejscami wydarzeń są zakątki mniej znane i rzadziej odwiedzane, a zdecydowanie warte zobaczenia! Tegoroczna edycja składała się z 3 koncertów w Kościele pw. Św. Anny w Grodziszczu, Pałacu Gruszów oraz w Kościele w Witoszowie Dolnym. Zaproszeni zostali polscy artyści, którzy wykonali utwory muzyki klasycznej i sakralnej różnych epok: od renesansu po XXI w. – czytamy na stronie internetowej organizatorów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group