Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1034
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Ostatni weekend wakacji – działania prewencyjne policji

Piątek, 29 sierpnia 2014, 11:45
Aktualizacja: 11:46
Autor: red.
powiat świdnicki: Ostatni weekend wakacji – działania prewencyjne policji
Fot. archiwum
W związku ze zbliżającym się weekendem kończącym wakacje w dniach od 29 sierpnia do 31 sierpnia 2014 roku świdniccy policjanci prowadzić będą działania prewencyjne, których celem jest zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach będą wyjeżdżać z terenu powiatu świdnickiego.

Działania te mają na celu zminimalizowanie skutków i ograniczenie zdarzeń drogowych. Policjanci spodziewają się dużego natężenia ruchu na drogach wyjazdowych. Mając to na uwadze będą czuwać nad ułatwieniem kierującym przejazdu oraz nad bezpiecznym dotarciem do celu podróży.

Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym.

Apelujemy do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę oraz zdjęcie nogi z gazu.

Oto kilka wskazówek , do których warto się zastosować, aby bezpiecznie dojechać do celu lub nie stać się ofiarą przestępstwa.
- w czasie przygotowań do podróży zaplanujcie Państwo trasę i czas przejazdu;
- wybierajcie drogi główne, unikajcie dróg bocznych słabo lub w ogóle nie znanych;
- zaplanujcie wyjazd w godzinach dziennych, gdyż w nocy kierowca jest zmęczony, a przez to podróż jest mniej bezpieczna;
- zaplanujcie miejsca na odpoczynek. Najlepiej zatrzymać się w miejscach uczęszczanych, gdzie są zorganizowane miejsca parkingowe. Może to być stacja benzynowa, czy parking strzeżony.
- Nie zostawiajcie w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną włamania do pojazdu. Cenne przedmioty należy schować do bagażnika.

Jeżeli jesteście Państwo świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym Policję pod numer 997.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group