Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ostatnia droga Michela i jego żony

Wtorek, 28 października 2014, 13:32
Aktualizacja: 14:33
Autor: red.
Wałbrzych: Ostatnia droga Michela i jego żony
Fot. Robert Bajek
Wczoraj rodzina i przyjaciele, ale również tłumy wałbrzyszan i nie tylko, pożegnali Michela Nykiela i jego małżonkę Małgorzatę, którzy zginęli podczas pobytu w Egipcie.

Michela Nykiela znało wielu mieszkańców z naszego regionu. Był niezwykle aktywnym człowiekiem. W latach 80. piłkarz I–ligowego Górnika Wałbrzych, później nauczyciel matematyki i radny miejski. Zginął wraz ze swoją małżonką podczas pobytu w Egipcie. Miał 56 lat.

Nykiel w latach 80. święcił z piłkarzami Górnika największe sukcesy w historii klubu. Wywalczył z biało-niebieskimi historyczny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której rozegrał łącznie 29 meczów. Później kontynuował swoją piłkarską przygodę w innych klubach regionu. Kiedy zawiesił buty na piłkarskim kołku, zadbał o swoją edukację. Ukończył studia i wiele lat był nauczycielem matematyki w jednej z wałbrzyskich szkół. Zaangażował się również w życie polityczne miasta i był radnym Rady Miejskiej Wałbrzycha. Później postanowił się z tej politycznej działalności wycofać.

Pogrzeb Michela Nykiela i jego żony Małgorzaty odbył się wczoraj. Najpierw odprawiona została w kościele parafialnym pw. Świętych Aniołów Stróżów przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu msza święta, a stamtąd uczestnicy pogrzebu udali się w kondukcie żałobnym na cmentarz przy ul. Przemysłowej, gdzie Michel Nykiel i jego żona zostali pochowani.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group