Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Ostatnie pożegnanie Antoniego Kulczyckiego

Środa, 30 kwietnia 2014, 14:00
Aktualizacja: 14:01
Autor: red.
Strzegom: Ostatnie pożegnanie Antoniego Kulczyckiego
Fot. UM Strzegom
W poniedziałek, 28 kwietnia br. pożegnano Antoniego Kulczyckiego, Honorowego Prezesa Ochotniczej Staży Pożarnej w Strzegomiu, od niedawna Honorowego Obywatela Strzegomia. Śp. Antoni Kulczycki spoczął na cmentarzu przy ul. Olszowej w Strzegomiu.

Nabożeństwo żałobne odbyło się w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel w Strzegomiu. We mszy św. koncelebrowanej przez prałata Marka Babuśkę - kapelana diecezjalnego Ochotniczych Straży Pożarnych, ks. Józefa Wróbla - kapelana powiatowego OSP oraz ks. kanonika Marka Żmudę uczestniczyła najbliższa rodzina zmarłego, władze samorządowe Strzegomia, poczty sztandarowe poszczególnych OSP gminy Strzegom, a także mieszkańcy Strzegomia i okolicznych sołectw.

W trakcie ostatniego pożegnania miał miejsce akt nadania śp. Antoniemu Kulczyckiemu tytułu Honorowego Obywatela Strzegomia. Przedstawiciele Rady Miejskiej w Strzegomiu: przewodniczący Tadeusz Wasyliszyn i wiceprzewodnicząca Maria Michalec wraz z Wiesławem Witkowskim - zastępcą burmistrza Strzegomia wręczyli rodzinie zmarłego okolicznościowy medal Honorowego Obywatela naszego miasta. Ponadto odczytano tekst uchwały Rady Miejskiej z dnia 31 marca br. oraz laudację zawierającą życiorys i zasługi zmarłego na rzecz rozwoju pożarnictwa w gminie Strzegom. Po zakończeniu mszy św. kondukt żałobny udał się na cmentarz przy ul. Olszowej w Strzegomiu, gdzie spoczął Antoni Kulczycki.

Antoniego Kulczyckiego zapamiętamy jako prawego i uczciwego człowieka, pełnego energii, zaangażowania, bezinteresowności i dobroci dla bliskich i wszystkich, którzy kiedykolwiek się do niego z czymś zwrócili. Był do niedawna najstarszym, o najdłuższym stażu, żyjącym strażakiem w naszej gminie. Urodził się 13 czerwca 1928 r. w Kornelówce, powiat zamojski, woj. lubelskie. Zmarł w dniu 23 kwietnia br. w wieku 85 lat.

Cześć Jego pamięci.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group