Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ostatnie starty pływaków Svidy

Czwartek, 19 czerwca 2014, 16:18
Aktualizacja: 16:19
Autor: MDvR
Świdnica: Ostatnie starty pływaków Svidy
Fot. archiwum
Zawodnicy świdnickiej Svidy pracowicie spędzili weekend startując w zawodach ogólnopolskich, zagranicznych i mistrzostwach Dolnego Śląska, a podsumowaniem startów była II edycja „X Świdnickiej Amatorskiej Ligii Pływackiej 2014”.

Czteroosobowa reprezentacja zawodników Svidy wystartowała 14 czerwca w Nachodzie (Czechy) w zawodach ,,O Puchar Horna". Zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając łącznie cztery miejsca na podium, w tym jedno pierwsze, dwa drugie i jedno trzecie. Reprezentacja Svidy: Oskar Cebula, Patryk Kawałko, Jakub Kalousek i Marcel Litwiński. Zawodnicy Svidy w konfrontacji z rówieśnikami z Czech spisali się bardzo dobrze, gdzie oprócz miejsc na podium wielokrotnie poprawiali rekordy życiowe.

Druga czteroosobowa reprezentacja Svidy wystartowała 15 czerwca w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, które zostały rozegrane w Zielonej Górze. Zawodnicy Svidy zaznaczyli swoją obecność zdobywając miejsce na podium i poprawiając rekordy życiowe. Reprezentacja Svidy: Agnieszka Franków, Julia Agatowska, Marek Lurka i Damian Kłos.

Równocześnie 14 i 15 czerwca we Wrocławiu zostały rozegrane Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego, które były ostatnim startem kontrolnym przed Mistrzostwami Polski. W zawodach wystartowała reprezentantka Svidy Elżbieta Kielka, której starty należy uznać za udane w czasie przygotowań do najważniejszych zawodów w roku.

17 czerwca została rozegrana II edycja ,,X Świdnickiej Amatorskiej Ligi Pływackiej 2014". Na starcie stanęło ponad 70 młodych adeptów pływania ze Świdnicy, którzy rywalizowali w 7 kategoriach wiekowych - od kategorii ,,żaczków" (najmłodsi zawodnicy w wieku 5-6 lat) ze szkółki pływackiej KS Svida Świdnica po kategorie uczniów ze szkół podstawowych oraz kategorię open. Zawody należy uznać za udane, każdy startujący otrzymał słodki upominek, najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, a pozostali medale i dyplomy za zajęcie miejsc I-III.

Zapraszamy na III edycję ligi, która zostanie rozegrana w listopadzie 2014 roku. Słodkie upominki dla startujących uczniów ufundowała Galeria Świdnicka .

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group