Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Ostatnie sukcesy uczniów

Środa, 19 czerwca 2019, 11:12
Aktualizacja: Piątek, 21 czerwca 2019, 10:03
Autor: red
Strzelce: Ostatnie sukcesy uczniów
Fot. UG Marcinowice
Zaczęło się od II i III miejsca w XIII edycji konkursu regionalnego "Moja Mama", organizowanego przez posłankę Panią Izabelę Katarzynę Mrzygłocką we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 w Wałbrzychu.

Michał Hercog z kl. V i Jakub Śmietana z kl. III zostali laureatami, pokonując rówieśników z 5 powiatów naszego regionu z blisko 40 placówek.

Chwilę później sześcioletnie: Julia Borko i Nikola Pytlarz wyśpiewały wyróżnienia w V Powiatowym Konkursie Przedszkolnej Piosenki Angielskiej „LET’S ALL SING IN ENGLISH” organizowanym przez Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka w Świdnicy pod patronatem prezydent Świdnicy Pani Beaty Moskal-Słaniewskiej.

Wyróżnione zostały także uczennice klasy VII – Kornelia Śmietana i Hanna Zakrawacz w konkursie zorganizowanym przez posła Tomasza Siemoniaka „Kartka dla Europejczyka”. Na konkurs nadesłano ok. 100 prac z powiatów: dzierżoniowskiego, kłodzkiego, świdnickiego i wałbrzyskiego, a dziewczęta znalazły się w gronie dwudziestu nagrodzonych.

Sukcesem zakończył się też udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na etapie regionalnym tego prestiżowego konkursu, spośród 383 nadesłanych prac z 34 szkół podstawowych z powiatu: wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego, ząbkowickiego i dzierżoniowskiego, w gronie laureatów znalazła się uczennica kl. IV b – Klaudia Woźna, która w kategorii klas starszych zajęła II miejsce. Jury przyznało też wyróżnienia dla Amelki Wołczyńskiej (kl. IV a) i Martynki Dudzicz (kl. V).

Uczniów przygotowywały kolejno Panie: Barbara Kielar, Anna Franków, Marta Kondzior, Bogusława Semik – Ćwirko, Joanna Kubicka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group