Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1259
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ostatnie zmiany

Środa, 6 stycznia 2021, 15:41
Autor: red
Świebodzice: Ostatnie zmiany
Fot. UM Świebodzice
W środę, 30 grudnia 2020 r., odbyła się XXXVI sesja Rady Miejskiej w Świebodzicach. Ze względu na panującą epidemię radni spotkali się na posiedzeniu online.

W porządku obrad znalazły się trzy projekty uchwał w sprawie:

zmian budżetu gminy Świebodzice na 2020 r.;
zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Świebodzice na lata 2020-2026;
ustalenia wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2020.

W sprawie zmiany porządku obrad głos zabrał burmistrz miasta Paweł Ozga, który zgłosił wniosek o wprowadzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności. W głosowaniu radni nie wyrazili zgody na zmianę.

Następnie przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Mądra poinformowała zebranych, że do systemu zalogował się świebodziczanin, poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Pełnomocnik ds. Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska. Rozpoczął wypowiedź od życzeń noworocznych dla mieszkańców, radnych i włodarzy miasta. Następnie parlamentarzysta wypowiedział się na temat obecnej sytuacji w kraju oraz tego, jak postrzega kolejny rok zarządzania miastem. Pomimo że wypowiedź w znacznej części kierowana była bezpośrednio do burmistrza miasta Pawła Ozgi, przewodnicząca Rady Miejskiej nie pozwoliła mu ustosunkować się bezpośrednio do przedstawionego stanowiska posła.

Po wystąpieniu radni Rady Miejskiej przystąpili do obradowania nad zgłoszonymi projektami uchwał. Przy każdym z nich wywiązała się dyskusja, ostatecznie wszystkie 3 akty prawne zostały przyjęte jednogłośnie.

Następnie w punkcie informacje dla radnych głos zabrał burmistrz miasta Paweł Ozga, który nawiązał do wystąpienia posła na sejm RP Ireneusza Zyski. Wyjaśnił, że dla niego jako samorządowca, a nie polityka, zawsze najważniejszy był rozwój miasta i podnoszenie jakości życia mieszkańców. Podkreślił, że stara się działać ponad podziałami na rzecz świebodzickiej wspólnoty samorządowej, którą tworzymy razem.

W ostatnim punkcie obrad burmistrz Paweł Ozga oraz przedstawiciele klubów radnych złożyli mieszkańcom i sobie nawzajem życzenia noworoczne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group