Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ostre oko strażnika

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 27 sierpnia 2010, 13:58
Aktualizacja: 14:00
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdnicki monitoring nadzorowany przez strażników miejskich mocno się unowocześni. Powstanie mobilny punkt monitoringu, kamery internetowe, a system przesyłu obrazu będzie mniej zawodny. Monitoring miejski zostanie zintegrowany z obrazami ze szkół... A wszystko za 106 tys. zł.

Zadanie unowocześnienia monitoringu dostała wyłoniona w przetargu firma Alcom, która ma zrealizować przedsięwzięcie do końca listopada. Wtedy ma zacząć działać projektowana właśnie wielka sieć radiowego przesyłu danych.

- Mniej zawodny przesył obrazu sprawi, że monitoring będzie działał zdecydowanie sprawniej. Przygotowujemy również nową infrastrukturę poza centrum miasta co pozwoli na dalszą rozbudowę monitoringu – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

„Projekt i budowa radiowej sieci przesyłu danych oraz modernizacja monitoringu wizyjnego” zakłada: uruchomienie cyfrowej transmisji obrazu w systemie miejskiego monitoringu wizyjnego, dostawę i uruchomienie ruchomego punktu monitoringu wizyjnego, uruchomienie w Straży Miejskiej w Świdnicy zdalnego podglądu obrazu z systemów monitoringu wizyjnego funkcjonujących w miejskich gimnazjach, podłączenie do internetu siedmiu miejskich infokiosków, dostawę i uruchomienie dwóch kamer internetowych pokazujących świdnicki rynek, budowę systemu transmisji danych pomiędzy: Urzędem Miejskim, Starostwem Powiatowym oraz siedzibą MOPS i PCPR w ramach projektu SESPID.

Obecnie system monitoringu obsługuje 10 kamer zlokalizowanych głównie w centrum. Po przeprowadzonej modernizacji Świdnica zyska możliwość podłączenia kamer poza centrum w kilkunastu lokalizacjach m. in. na Osiedlu Młodych, Zawiszów, Zarzecze. Zakup kamer przewidywany jest w przyszłości.

Monitory obserwują strażnicy miejscy. Ale wykorzystują też tradycyjne metody wywiadowcze. I tak na przykład podczas sobotniego porannego patrolu strażnicy zauważyli zniszczony znak oraz uszkodzone słupki z łańcuchami na skrzyżowaniu ulic Muzealnej i Kotlarskiej. Wjechał w nie najprawdopodobniej samochód, którego właściciela łatwo ustalić – z auta odpadła tablica rejestracyjna, którą zabezpieczyli mundurowi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~test 27-08-2010 14:48
test
~ja 27-08-2010 15:49
ciekawy jestem czy mozna połączyc sie internetowo do tych kamerek i obserwowac co sie dzieje na mieście??
~ 27-08-2010 22:34
to jest strażniczka a nie strażink!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group