Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ostrzelali z wiatrówki 4 autobusy i busa przewożących łącznie 150 pasażerów

Środa, 18 lutego 2015, 13:41
Aktualizacja: 14:10
Autor: red
Świdnica: Ostrzelali z wiatrówki 4 autobusy i busa przewożących łącznie 150 pasażerów
Fot. mdzien
Do policyjnego aresztu trafili dwaj mężczyźni, zatrzymani przez świdnickich policjantów, a podejrzewani o ostrzelanie z broni pneumatycznej 4 autobusów i busa przewożących łącznie 150 pasażerów. Na szczęście nikt z nich nie doznał obrażeń, jednak w autach zostały rozbite szyby. Zatrzymani wpadli w ręce policjantów, podczas kontroli drogowej. W samochodzie, którym poruszali się mężczyźni, funkcjonariusze znaleźli pistolet pneumatyczny z magazynkiem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w wyniku podjętych działań zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o ostrzelanie z broni pneumatycznej 4 autobusów i busa, jadących drogą nr K35 w kierunku Wałbrzycha, a które przewoziły łącznie 150 pasażerów.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16.30. Podejrzewani wpadli w ręce policjantów, podczas kontroli drogowej. W samochodzie marki Mercedes, którym poruszali się mężczyźni, funkcjonariusze znaleźli pistolet pneumatyczny z magazynkiem. Wcześniej oficer świdnickiej Policji został poinformowany o ostrzelaniu wymienionych wyżej pojazdów.

W autach przewożących pasażerów zostały rozbite szyby. Na szczęście żaden z pasażerów nie odniósł obrażeń. Obaj mężczyźni w wieku 52 lat zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Jeden z nich, to mieszkaniec Wałbrzycha, a drugi nie posiada stałego miejsca zamieszkania.

Obecnie policjanci wyjaśniając wszystkie okoliczności tej sprawy, prowadzą czynności w kierunku zniszczenia mienia i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Przypomnijmy, że są to czyny zagrożone karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze sprawdzają też czy zatrzymani nie mają na swoim koncie jeszcze innych tego typu przestępstw.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group