Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ostrzeżenie z fajerwerkami

Poniedziałek, 24 grudnia 2018, 9:07
Aktualizacja: 14:09
Autor: red
REGION: Ostrzeżenie z fajerwerkami
Fot. KPP Świdnica
Grudzień to czas w którym często używa się fajerwerków. Policyjne statystyki wykazują, że zwłaszcza w okresie noworocznym wskutek niewłaściwego używania ogólnie dostępnych materiałów pirotechnicznych wiele osób, w tym dzieci, doznaje licznych obrażeń ciała. Świdniccy policjanci przypominają, że nieumiejętne używanie środków pirotechnicznych może stwarzać zagrożenie dla życia, zdrowia oraz mienia

Jak co roku przypominamy o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa podczas używania różnego rodzaju fajerwerków. NALEŻY PAMIĘTAĆ, nieumiejętne posługiwanie się środkami pirotechnicznymi może spowodować zagrożenie nie tylko dla osób, które ich używają, ale także dla osób postronnych.

Kupując je pamiętajmy, że na każdym opakowaniu powinna znajdować się etykieta w języku polskim, data ważności, opis produktu oraz zalecenia producenta z instrukcją obsługi.

Pamiętajmy, aby nie kupować fajerwerków przeterminowanych bądź wycofanych z obiegu.

Pamiętajmy nie pozwalajmy naszym dzieciom samodzielnie kupować fajerwerków, a tym bardziej nie pozwalajmy na ich samodzielne używanie. Przy ich „odpalaniu” postępujmy zgodnie z zaleceniami producenta.

Równie ważne jest, aby nie używać fajerwerków będąc pod wpływem alkoholu, a także, aby nie odpalać ich w domu bądź na balkonie.

Świdniccy policjanci będą kontrolować punkty sprzedaży wyrobów pirotechnicznych znajdujące się w naszym mieście, jak również na terenie powiatu. Kontrole tych miejsc będą miały na celu stwierdzenie czy osoby zajmujące się handlem środkami pirotechnicznymi posiadają wymagane zezwolenia, czy są na nich umieszczone informacje dotyczące instrukcji stosowania tych wyrobów, a także czy miejsca sprzedaży wyposażone są w podręczny sprzęt gaśniczy.

Przypominamy, że obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18. Za sprzedaż nieletnim materiałów pirotechnicznych, grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group