Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/REGION: Oświadczenie Fundacji

Wtorek, 28 kwietnia 2020, 13:49
Autor: red
Świdnica/REGION: Oświadczenie Fundacji
Fot. UM Świdnica
W związku z niepokojącymi informacjami, jakie do nas dotarły w sobotę, 25 kwietnia, a które dotyczyły karygodnego sposobu opieki nad zwierzętami przez osobę powiązaną z Fundacją „Mam Pomysł” – operatora świdnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, podjęliśmy natychmiastowe działania kontrolne. Incydent miał miejsce w Głuszycy, chcemy mieć jednak pewność, co do warunków obowiązujących w naszym mieście.

Pierwszym krokiem była wizyta zastępcy Prezydenta Miasta, Szymona Chojnowskiego w schronisku i monitorowanie warunków w jakich przebywają zwierzęta dziś, tj. 27 kwietnia (w załączeniu zdjęcia). Oczywiście urząd przeprowadzi kompleksową kontrolę działalności schroniska. Chcemy też zaznaczyć, że do tej pory placówka ta była regularnie monitorowana przez wyznaczonego do tego urzędnika. Zgodnie z zawartą umową co roku sprawdzane było także sprawozdanie finansowe i rzeczowe Fundacji i nigdy do tej pory nie ujawniono żadnych nieprawidłowości. Przeciwnie - byliśmy zadowoleni ze sposobu w jaki Fundacja wykonuje swoje obowiązki i sposobu w jaki opiekuje się bezdomnymi zwierzętami na terenie Świdnicy. Nigdy nie odebraliśmy negatywnych sygnałów na temat funkcjonowania schroniska.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy to obiekt wybudowany w 2016 za kwotę około 1 mln 800 tys. zł. Świdnica chciała stworzyć dla bezdomnych zwierząt miejsce azylu, spełniające najwyższe standardy. Fundacja w wyniku wygranego konkursu prowadzi schronisko od 1 stycznia 2017 roku.

- Prosimy o zrozumienie wszystkie osoby, które w formie wolontariatu wspierały świdnickie schronisko. Wasze wsparcie potrzebne jest nadal zwierzętom, dlatego apeluję o dalszą pomoc i zapewniam, że sprawę wyjaśnimy bardzo szczegółowo, a o wszelkich poczynionych ustaleniach będziemy informować Państwa na bieżąco – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group