Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1031
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Oszuści znów górą

Wtorek, 25 października 2022, 17:32
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Oszuści znów górą
Fot. KPP Świdnica
Niestety do świdnickiej komendy zgłosiła kolejna osoba oszukana na portalu ogłoszeniowym. 52–latek wystawił na portalu ogłoszeniowym do sprzedażny fotel motocyklowy, który przestał być już potrzebny. Chciał zarobić...a w efekcie niestety stracił ponad 800 złotych

I tak też było w tym przypadku.... przez wiadomość sms odezwała się osoba chętna, by kupić wystawiony fotel motocyklowy - zaproponowała płatność przez stronę internetową. Link do niej przesłała w wiadomości mailowej. Wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedający zdecydował się go otworzyć. Następnie przez link zalogował się do swojej płatności elektronicznej, po kolei wyrażając zgody, które miały uwierzytelnić 52-latka jako właściciela rachunku. Kolejnym krokiem było wypełnienie formularza, żeby otrzymać pieniądze za fotel. 52-latek wpisał nr klienta, hasło do logowania, pin do karty. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jego konta bankowego oraz zgromadzonych tam pieniędzy.

Oszuści szybko skorzystali z okazji, bo już po chwili mężczyzna otrzymał widmowość sms z banku, ale niestety nie tą na którą czekał dotyczącą zwiększenia środków na koncie. Wiadomość z banku była informacją, że z konta zostały przelane na inne kontro środki w kwocie 800 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group