Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Otrzęsiny klas pierwszych w Gimnazjum nr 2

Piątek, 11 października 2013, 7:48
Autor: red.
Świdnica: Otrzęsiny klas pierwszych w Gimnazjum nr 2
Fot. użyczone
W środę, 9 października klasy pierwsze zostały zaakceptowane – przyjęte do koleżeńskiego grona gimnazjalistów. W tym roku kreatywność i zdolność do zabawy sprawdzały Smerfy z klasy 2d.

Uczniowie klas pierwszych i ich starsi o rok koledzy wkroczyli na salę gimnastyczną, przyjmując konwencję wylosowanej bajki Walta Disneya. Było wesoło i sympatycznie. Pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności w różnych konkurencjach: było „Klasowe zdjęcie” w baśniowych strojach, następnie chętni chłopcy zaplatali z wydzielonej części włosów warkoczyk Roszpunce – tu było widać, kto czasami pomaga młodszej siostrze uporządkować fryzurę. Potem przedstawiciele klas odpowiadali na pytania i wykonywali zadania – wszystkie związane były ze szkołą, jej otoczeniem, ale zaskakiwały, bo okazało się, że szkoła to nie tylko nauka i obowiązki. Po chwili na środku tańczyły już klasowe pary w konkurencji „Fanny Danse”, a w czasie zapisywania punktacji większość pierwszoklasistów pląsała na środku w integracyjnej dyskotece. Taniec przerwał Kopciuszek, który poprosił o pomoc w reperacji swojej garderoby i pracach zleconych przez złą Macochę – dziewczęta przyszywały guziki, a potem oddzielały fasolę od grochu. Udało się. „Zatrute jabłko” i „Ratowanie ukochanej” – to konkurencje dla chłopców – spisali się znakomicie; jabłka zawieszone na nitkach zostały prawie skonsumowane, a koleżanki porwane wcześniej przez Gargamela - po wytrwałym treningu klasowych rycerzy wróciły do uradowanych klas. Jedną z ciekawszych konkurencji był na pewno „Plan filmowy” – poszczególne klasy przedstawiły krótkie filmiki, związane tematycznie z wylosowaną bajką. Jak zwykle w tych sytuacjach ujawniły się talenty reżyserskie i aktorskie.

Na zakończenie starsi koledzy zaprosili do konkursu wychowawców - ci mieli narysować …portret Szefunia, czyli pana wicedyrektora szkoły. W tle słyszeliśmy piosenkę: To jest Papa Smerf… on jest najsilniejszy i najmądrzejszy”.

Wszyscy pokazali, że umieją się bawić. Bartek Kosowski z Ib przygotował solowy występ tańca czym zaskoczył wszystkich – zyskał 2 dodatkowe punkty dla swojej drużyny.
Wygrała klasa Ie i to ona w przyszłym roku szkolnym pomoże klasom pierwszym przecierać ścieżki w gimnazjum, ale na zakończenie tańczyli wszyscy – i tym razem wygrała integracja.

(Gimnazjum nr 2)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group