Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Otrzymali dotację

Środa, 4 grudnia 2019, 11:12
Autor: red
Strzegom: Otrzymali dotację
Fot. red
Gmina Strzegom otrzymała dotację na wymianę pieców.

Mieszkańców, którzy w ostatnim czasie starali się o dotację na wymianę pieców burmistrz Strzegomia informuje, iż dotacja celowa ze środków budżetu gminy Strzegom w ramach programu priorytetowego pn.: "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego" na dofinansowanie wymiany lokalnego źródła ciepła zasilanego paliwami stałymi lub biomasą na przyjazne środowisku źródło ciepła jest realizowana przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na podstawie umowy pożyczki nr 487/P/OA/WB/2019 z dnia 28.11.2019 r.

Dotacja wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 4.000,00 zł. Zadanie pn. „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego poprzez wymianę źródeł ciepła w Gminie Strzegom w 2019 r. – etap I” realizowane przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu współfinansowane jest kwotą pożyczki w wysokości 80.913,16 zł. W ramach umowy na chwilę obecną dotacją zostało objętych 21 wniosków dla nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Strzegom. Stare piece wymienione zostały na nowe kotły gazowe i/lub piece elektryczne.

- Mamy nadzieję, że udzielona dotacja na wymianę pieców przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu poprawi jakość powietrza w naszej gminie – podkreśla burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group