Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Otwarcie basenu w Świebodzicach

Czwartek, 18 lipca 2013, 7:40
Autor: red.
Świebodzice: Otwarcie basenu w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Punktualnie o godzinie 11.00 w środę, 17 lipca burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz otworzył kąpielisko miejskie przy ul. Rekreacyjnej 1. Na otwarcie basenu letniego zwłaszcza najmłodsi czekali z niecierpliwością. Przynieśli ze sobą kółka, materace, kolorowe delfinki do pływania i mnóstwo dobrego humoru.

- Kochani, niech słońce świeci jak najdłużej w tym sezonie, mam nadzieję, że basen się Wam spodoba - powiedział podczas krótkiego powitania burmistrz, a potem już tylko szybkie przecięcie wstęgi - i można było zanurzyć się w chłodnej wodzie.

Pierwszy dzień funkcjonowania kąpieliska po modernizacji był dniem bez opłat za wstęp, co z pewnością było dodatkowym prezentem dla świebodziczan. Każdy, kto pojawił się na otwarciu, otrzymał od Wydziału Promocji UM gadżety i drobne upominki. Przyszły całe rodziny, z kocami, koszami piknikowymi. Nowy budynek bardzo się podobał.
- Pamiętam jak stał tu stary barak, tu spędziłem całe swoje dzieciństwo, ale to co zobaczyłem dziś naprawdę robi wrażenie - mówił jeden z mieszkańców. - Mamy pięknie położony obiekt i jak się jeszcze zrobi niecki, to cała okolica będzie Świebodzicom zazdrościć basenu.

Szczególny zachwyt wzbudziło boisko do gry w piłkę plażową, duże, z możliwością prowadzenia rozgrywek i w siatkówkę i w ręczną jednocześnie, wysypane piaskiem i ogrodzone. Od razu zostało wypróbowane przez najmłodszych, z którymi "w siatę" zagrał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Modernizacja kompleksu basenowego w I etapie objęła budowę zaplecza socjalnego - gastronomicznego wraz z infrastrukturą techniczną dla zespołu basenów (o powierzchni 712,4 m2 i kubaturze 1879,3 m3), a także montaż i przyłączenie nowej instalacji systemu uzdatniania wody. Prace na terenie kąpieliska rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku, jednak na kilka miesięcy przerwała je surowa i długotrwała zima. Tak naprawdę wykonawca rozpoczął prace pełną parą w kwietniu tego roku. Udało się sporo nadgonić, ale oddanie obiektu do użytku ostatecznie opóźniło się o dwa tygodnie. Wartość tego zadania to blisko 3 mln zł.

W II etapie modernizowane będą basenowe niecki, przybędzie także wodnych atrakcji typu gejzery i zjeżdżalnie. Na to musimy jednak poczekać do 2015 roku.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group