Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Otwarcie dworca PKP w Żarowie

Wtorek, 29 maja 2018, 13:51
Autor: red
Żarów: Otwarcie dworca PKP w Żarowie
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy gminy Żarów, ale także wszyscy przyjezdni pasażerowie od 24 maja mogą korzystać z pomieszczeń i poczekalni budynku dworca kolejowego w Żarowie.

Trwający od kilku miesięcy remont dworca PKP dobiegł końca. Budynek jest nowoczesny, bardziej funkcjonalny, a przede wszystkim dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki przeprowadzonym pracom nie straszy swoim wyglądem i dziś jest piękną wizytówką naszego miasta. Remont dworca PKP pochłonął około 5 milionów złotych. Inwestycja finansowana była ze środków własnych PKP S.A. i środków budżetu państwa.

Zakres prac, które zostały tutaj zrealizowane, obejmował renowację elewacji i poszycia dachowego, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie nowych instalacji.
- W budynku pojawiły się także udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się - m.in. pochylnie i poręcze. Z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących zamontowane zostały specjalne ścieżki prowadzące i tablica multisensoryczna. Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane są również toalety. W ramach prac zamontowano monitoring, wymieniono m.in. instalację oraz stolarkę okienną i drzwiową i odnowiono sztukaterię i historyczną klatkę schodową. Zagospodarowany został także najbliższy teren wokół dworca, powstało m.in. kilka miejsc parkingowych - wylicza Katarzyna Grzduk z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji Polskie Koleje Państwowe S.A.

Przed Nami uroczysta chwila otwarcia wyremontowanego dworca kolejowego w Żarowie, gdzie również swoją nową siedzibę będzie miała Żarowska Izba Historyczna. To tutaj zostaną przeniesione wszystkie eksponaty, które do tej pory znajdowały się w budynku dawnego Żarowskiego Ośrodka Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group