Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1486
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Otwarcie Ogródka Jordanowskiego

Czwartek, 9 maja 2024, 17:17
Autor: red
Świdnica: Otwarcie Ogródka Jordanowskiego
Fot. organizatorzy
Wielu świdniczan od lat oczekiwało na rewitalizację Ogródka Jordanowskiego. Prace związane z realizacją tej inwestycji trwały rok, a już w najbliższy piątek, 10 maja o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich na uroczyste otwarcie kolejnego zielonego miejsca rekreacji w mieście. Z tej okazji dla najmłodszych przygotowane zostaną gry i zabawy.

Nowe alejki i roślinność, fontanna, pergole, ławki i kosze, oświetlenie oraz ściana kurtynowa od strony ul. Marii Konopnickiej. Dla dzieci plac zabaw wraz z pierwszymi w mieście krzywymi lustrami, a także ogródek ziołowy. Wszystko otoczone jest stylowym ogrodzeniem. Odpowiadając na ewentualne pytania od razu informujemy, że na teren ogródka nie maja wstępu psy. W całości przeznaczony jest on przede wszystkim dla dzieci, w tym małych, stąd chcemy maksymalnie zabezpieczyć przestrzeń przed zanieczyszczeniami.

Wykonawcą inwestycji był Zakład Ogólnobudowlany REMECO. Środki zewnętrzne na realizację zadania pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Koszt prac to ponad 2 mln 900 tys. zł.

Jednocześnie informujemy, że od poniedziałku, 13 maja rozpocznie się kolejna inwestycja, czyli „ Przebudowa chodnika przy ul. Marii Konopnickiej w Świdnicy” na odcinku pomiędzy ul. Bohaterów Getta a ul. 1 Maja - wokół Ogródka Jordanowskiego. Może to powodować czasowe trudności w dostępie do odnowionego skweru. Na pewno jednak przez ten czas przynajmniej jedno z wejść będzie otwarte. Zależy nam na docelowej poprawie komfortu pieszych. Za utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group